Strona główna / Lokalne / ECOdESIGN. Odkryj wystawę eko-wzornictwa i bio-produktów w Świnoujściu
Foto: T. A. Štāls LSFRI Silava

ECOdESIGN. Odkryj wystawę eko-wzornictwa i bio-produktów w Świnoujściu

W sierpniu br. turyści i mieszkańcy miasta będą mieli możliwość zwiedzenia bezpłatnej wystawy eko-wzornictwa i bio-produktów. Zaprezentowane zostaną m.in. takie innowacyjne produkty przyszłości, jak: lody roślinne na bazie białek łubinu, tekstylia z odpadów cytrusowych, bielizna i obuwie z wodorostów, dywan z odpadowych sieci rybackich, a nawet mikrobiologiczny preparat do usuwania rdzy oraz… cegły, które nie są wypalane, tylko „rosną” dzięki bakteriom sklejającym piasek!

Wystawa, zlokalizowana w Marinie – Porcie Jachtowym (ul. Jachtowa 1) otwarta będzie dla zwiedzających od 1 do 10 sierpnia br. Wstęp jest wolny.

W dniach 1–2 sierpnia br. wystawie towarzyszyć będzie także seminarium na temat potencjału biogospodarki w Regionach Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Wiślanego. Częścią seminarium będzie degustacja tradycyjnych produktów z ryb małocennych w nowej formie, pod hasłem „Taste the Future”. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym wydarzeniu mogą zgłaszać swoje uczestnictwo mailowo pod adresem: mrakowski@mir.gdynia.pl

Wystawa jest organizowana w ramach międzynarodowego  projektu BE-Rural (www.be-rural.eu), którego głównym celem jest opracowanie strategii rozwoju regionalnego w oparciu o wykorzystanie lokalnych biozasobów. Polskim partnerem w projekcie jest Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy, z którym współpracują trzy lokalne grupy rybackie: LGR Zalew Szczeciński, LGR Zalew Wiślany i LGR Brać Mierzei.

Data: 1–10 sierpnia 2020 r.

Miejsce: Marina – Port Jachtowy, ul. Jachtowa 1, Świnoujście

Wstęp wolny.

Zobacz również

Co nowego w sprawie przejść pod torami w Łunowie?

W najbliższych planach inwestycyjnych miasto uwzględnia powstanie dwóch przejść pieszo-rowerowych pod torami w Łunowie, które …

Jeden komentarz

  1. Wspaniały pomysł! W końcu jakieś interesujące wydarzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.