Strona główna / Lokalne / Akcja unieszkodliwiania trzech bomb głębinowych w najbliższy czwartek

Akcja unieszkodliwiania trzech bomb głębinowych w najbliższy czwartek

W czwartek 6 sierpnia Nurkowie Minerzy z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeprowadzą kolejną akcję unieszkodliwienia niewybuchów. Dziś w tej sprawie odbyło się posiedzenie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

– Tym razem nie będzie większych utrudnień dla nas mieszkańców oraz turystów przebywających w Świnoujściu. Przeprawy promowe będą kursowały normalnie, nie będzie też ewakuacji. Akcja będzie prowadzona na Kanale Piastowskim – informuje prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.

 

W godzinach od 7.00 do 14.00 będzie obowiązywał zakaz przebywania ludzi na lądzie w promieniu 200 metrów od miejsca prowadzenia operacji. Drogi dojazdowe biegnące wzdłuż Kanału Piastowskiego po stronach wysp Uznam i Wolin będą zamknięte.


Tym razem nurkowie minerzy będą unieszkodliwiali metodą wypalania trzy bomby głębinowe (w sumie mają blisko 400 kg materiału wybuchowego).

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

3 komentarze

  1. Się z nią cackają…

  2. Beztroska i cwaniactwo. Przecież są ratownicy, niech pilnują, tak odpowiedziała jedna z Pań, której ratownik zwrócił uwagę że dziecko ok 5 letnie musi być pod opieką dorosłej osoby.

  3. […] Przeprawy promowe będą kursowały normalnie… DO TEJ PORY BYŁO TAK, ŻE NA PRZEPRAWACH PROMOWYCH TO KURSOWAŁY… PROMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.