Strona główna / Lokalne / Akcja unieszkodliwiania trzech bomb głębinowych w najbliższy czwartek

Akcja unieszkodliwiania trzech bomb głębinowych w najbliższy czwartek

W czwartek 6 sierpnia Nurkowie Minerzy z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeprowadzą kolejną akcję unieszkodliwienia niewybuchów. Dziś w tej sprawie odbyło się posiedzenie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

– Tym razem nie będzie większych utrudnień dla nas mieszkańców oraz turystów przebywających w Świnoujściu. Przeprawy promowe będą kursowały normalnie, nie będzie też ewakuacji. Akcja będzie prowadzona na Kanale Piastowskim – informuje prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.

 

W godzinach od 7.00 do 14.00 będzie obowiązywał zakaz przebywania ludzi na lądzie w promieniu 200 metrów od miejsca prowadzenia operacji. Drogi dojazdowe biegnące wzdłuż Kanału Piastowskiego po stronach wysp Uznam i Wolin będą zamknięte.


Tym razem nurkowie minerzy będą unieszkodliwiali metodą wypalania trzy bomby głębinowe (w sumie mają blisko 400 kg materiału wybuchowego).

Zobacz również

Park Zdrojowy. Montują już pierwsze zabawki

Na placu zabaw od strony ulicy Krzywoustego rozpoczął się montaż nowych urządzeń do zabawy. Największe, …

3 komentarze

  1. Się z nią cackają…

  2. Beztroska i cwaniactwo. Przecież są ratownicy, niech pilnują, tak odpowiedziała jedna z Pań, której ratownik zwrócił uwagę że dziecko ok 5 letnie musi być pod opieką dorosłej osoby.

  3. […] Przeprawy promowe będą kursowały normalnie… DO TEJ PORY BYŁO TAK, ŻE NA PRZEPRAWACH PROMOWYCH TO KURSOWAŁY… PROMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.