Strona główna / Lokalne / Bezpieczne wakacje ze świnoujskimi policjantami

Bezpieczne wakacje ze świnoujskimi policjantami

Jak zachowywać się w przypadku spotkania psa bez smyczy i kagańca? Jakimi zasadami należy kierować się podczas wypoczynku nad wodą? Gdzie szukać pomocy, gdy zgubimy się w tłumie oraz jak być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu drogowego? Na wszystkie te pytania odpowiedzieli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, którzy podczas wakacji wielokrotnie spotykali się z młodzieżą na terenie Świnoujścia.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zorganizowali szereg spotkań z młodzieżą na temat bezpiecznego odpoczynku w czasie wakacji. Stróże prawa przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z wypoczynkiem nad wodą, a także omówili podstawowe zasady ruchu drogowego i zachowania w przypadku spotkania psa bez smyczy oraz kagańca. Mundurowi zwrócili uwagę także na wzmożoną czujność, którą dzieci bezwzględnie powinny zachować w przypadku gdy podchodzi do nich obca osoba, a w ich pobliżu nie ma pełnoletniego opiekuna.

Podczas spotkań funkcjonariusze rozdali także odblaskowe opaski, które zapewnią młodzieży widoczność po zmroku.

 

 

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Drużynowy tenis stołowy w ramach licealiady

W rywalizacji  o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.