Strona główna / Lokalne / Film “Zenek” dostępny na Netflix!

Film “Zenek” dostępny na Netflix!

To była jedna z głośniejszych polskich premier w 2020 roku. Mowa oczywiście o filmie “Zenek”, który opowiada ni mniej, ni więcej, o życiu jednego z najpopularniejszych polskich disco polowców, czyli o Zenku Martyniuku, który śpiewa z zespole “Akcent”. Można zobaczyć jak dokładnie wyglądała jego droga do tego miejsca, w którym obecnie się znajduje. Można zobaczyć nie tylko, jak wyglądała jego droga do sukcesu, ale również w jaki sposób poznał się ze swoją ukochaną żoną – Danusią. Teraz film obejrzycie jeszcze prościej, bo na jednej z popularniejszych platform streamingowych.

 

Kim jest Zenon Martyniuk?

Zenek Martyniuk na początku swojej kariery występował w zespołach Akord i Centrum. W 1989 roku, wraz z Mariuszem Anikiejem, założył zespół Akcent. Kiedy Anikiej wyjechał do Belgii, od 1991 do 1993 roku Martyniuk koncertował w zespole Ex-Akcent razem z perkusistą Czerwono-Czarnych, niejakim Henrykiem Mellerem. Grał również w zespole Crazy Boys. Kiedy Anikiej wrócił do Polski, reaktywowali zespół Akcent. Wspólnie zadbali, aby takie przeboje jak “Królowa nocy”, “Przez twe oczy zielone” czy “Przekorny los” znalazły się na szczycie list przebojów. Jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym muzykiem disco polo w Polsce, a niedawno świętował swój jubileusz w Telewizji Polskiej, który emitowany był pod nazwą “Życie to są chwile”. Martyniuk ma na swoim koncie również swoją biografię o nazwie “Zenon Martyniuk – życie to są chwile”, napoje energetyczne które sygnował swoim nazwiskiem, a także występ w reklamie sieci sklepów “Media Markt”. Nic dziwnego, że postanowiono zrobić o nim film “Zenek“, aby pokazać jego sylwetkę. Przy takiej ilości fanów, jaką poszczycić może się Martyniuk, taki strzał jak film o jego życiu, to prawdziwa żyła złota.

Film “Zenek” na Netflixie?

Ponieważ koronawirus nieco pokrzyżował plany na odpowiednio długą emisję filmu – postanowiono podjąć inne kroki. Film “Zenek” miał więc trafić do VOD. Jak się okazuje, wszystko zostało dogadane i teraz fani mają nie lada gratkę. “Zenek” dostępny jest na Netflixie. Każdy fan, który ma jednocześnie dostęp do platformy Netflix, może obejrzeć sobie film o “królu disco polo”. Kogo będzie można zobaczyć na ekranie? W rolę Zenka wcielił się Krzysztof Czeczot, a Magdalena Berus zagrała Sylwię. W rolę żony Martyniuka – Dankę – wcieliła się Klara Bielawka. Na ekranie można jednak zobaczyć wiele innych, sławnych nazwisk jak np. Jana Frycza, Piotra Cyrwusa czy Jarosława Jakimowicza.

A wy? Macie już za sobą seans “Zenka”, czy dopiero zamierzacie się zabrać za ten film? Jeśli już oglądaliście “Zenka” to co o nim sądzicie? Koniecznie dajcie znać!

Zobacz również

Rodzina repatriantów z Kazachstanu zamieszka w Świnoujściu

Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz wysłał zaproszenie do repatriantów z Kazachstanu, państwa Mariny i Vyacheslava …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.