Strona główna / Lokalne / Stoczniowcy boją się sprzedaży. „Każdy pomysł, by uratować miejsca pracy, jest dobry”

Stoczniowcy boją się sprzedaży. „Każdy pomysł, by uratować miejsca pracy, jest dobry”

Stoczniowcy ze Świnoujścia boją się likwidacji swojego zakładu pracy. – Znowu pojawił się temat sprzedaży naszej części stoczni – mówi Bartłomiej Szmyt, szef stoczniowej Solidarności – informuje Twoje Radio.

– Po 2015 roku, kiedy nastąpiła „dobra zmiana” miała być restrukturyzacja i nowe plany na na ratowanie MSR Gryfia. Od tamtej pory nic się w tych kierunkach nie działo. Na ostatnim spotkaniu związków zawodowych z zarządem stoczni, zarząd jednoznacznie powiedział że ma plan, jest plan sprzedaży stoczni, dlatego najważniejsza jest budowa doku [przyp. w Szczecinie], a poprzez sprzedaż Świnoujścia, można realizować budowę doku który później ma później zasilić stocznię Gryfia.

Samorząd Świnoujścia i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego proponują, aby stocznię skomunalizować – tak jak przed laty zrobiono to z uzdrowiskami w Kołobrzegu i Świnoujściu.

– Każdy pomysł, który zmierza do tego żeby uratować miejsca pracy i uratować potencjał naszej stoczni w Świnoujściu, która może być rozbudowana i być przewodnią stocznią w całej Europie i całym basenie Morza Bałtyckiego jest jak najbardziej pomysłem fajnym i realnym. Załoga się na to chętnie zgodzi, dlatego że będzie możliwy rozwój pracowników, zakup narzędzi, zwiększenie kadry pracowników, zwiększenie mocy produkcyjnej. Tylko rząd musi się na to zgodzić – uważa Bartłomiej Szmyt, szef stoczniowej Solidarności.

Przedstawiciele stoczniowców rozmawiali w piątek z samorządowcami Świnoujścia i regionu. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zapowiedział skierowanie wniosku o pilne zwołanie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Próbowaliśmy skontaktować się dziś z prezesem Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, aby uzyskać komentarz. Prezes był niedostępny z powodu delegacji, a od poniedziałku będzie przebywał na urlopie.

 

Zobacz również

Zachodniopomorscy żeglarze podsumowali sezon

W sobotę 22 stycznia w Starej Rzeźni na Łasztowni w Szczecinie odbyła się ceremonia wręczenia …

4 komentarze

  1. a może warto sprzedać komuś kto ma pomysł na biznes, niż czekać na cud i remonty statków

  2. Jestem oburzona tym, jak traktowana jest Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu, oraz jej Pracownicy. Dużo dobrej woli i rozsądne wypowiedzi słyszałam z ust Prezydenta Miasta, pracowników MSR, związkowców. Znając jednak postępowanie decydentów, niestety głos społeczeństwa, jej interesy i bezpieczeństwo nie znajdują wsparcia.

  3. Ta pisowska banda zamordowała ostatni wielki zakład tego miasta.

  4. Jedyne wyjście z sytuacji, to osobą winnym tej tragedii ukręcić łby przy samej dupie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.