Strona główna / Kultura / Cleo z najnowszymi przebojami w Świnoujściu

Cleo z najnowszymi przebojami w Świnoujściu

CLEO – wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka – kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej.

Kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul, Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop, fascynując się wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Laryn Hill.

Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel „MY SŁOWIANIE” który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale YouTube łącznie w różnych wersjach PONAD 100 milionów razy i stał się Cyfrową piosenką roku 2014. Cleo w roku 2014 reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji a jej występ uważany jest za jeden z lepszych i barwniejszych epizodów Eurowizji.

Wydana rok później płyta HIPER/CHIMERA uzyskała status potrójnej platyny.

Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad 1 500 000 ( półtora miliona ) fanów a jej teledyski na YouTube wyświetlono około 300 milionów razy. W 2016 roku Cleo wydała swój drugi album BASTET który już przed trafieniem do sklepów na etapie przedsprzedaży uzyskał wyróżnienie złotej płyty a po kilku miesiącach podwójnej platyny. Pierwszy singiel z płyty, „Zabiorę Nas” uzyskał najwyższy status diamentowego singla oraz Cyfrowej Piosenki roku 2016.

W 2018 roku Cleo rozpoczęła prace nad swoim trzecim albumem, pierwszym singlem z płyty został przebój „Łowcy Gwiazd” który 4 miesiące po premierze osiągnął 40 milionów wyświetleń.

Cleo – Letni koncert
09.08.2020, godz. 20:00
Świnoujście, Amfiteatr im. Marka Grechuty

 

Bilety do kupienia on-line: https://biletyna.pl/event/view/id/148903 lub w kasie amfiteatru i w kasie przy muszli koncertowej

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Jeden komentarz

 1. Kultura w mieścia gryfa z kotwicą w totalnym odwrocie.
  FAMA upadła przegrywając z ministerstwem zdrowia, które wytycza reguły gry dla kultury.
  No ale beneficjenci wyborczych talonów wypoczynkowych domagają się fikających na scenie girlasek.
  Więc w amfiteatrze imieniem Marka Grechuty fika co dwa tygodnie taka girlaska.
  Podobno kształtowała swój wokal na takich artystkach jak Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Laryn Hill.
  Niestety „odkrył” ją Donatan i tak odkryta robi co może na scenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.