Strona główna / Lokalne / Znalazłeś w Świnoujściu mieszkanie w okazyjnej cenie? Gmina je wykupi

Znalazłeś w Świnoujściu mieszkanie w okazyjnej cenie? Gmina je wykupi

Zamierzasz kupić mieszkanie w Świnoujściu na rynku wtórnym? Uważaj, bo sprzed nosa może ci je zabrać gmina. W budżecie miasta zabezpieczono dodatkowe środki na wykup mieszkań położonych w obszarze rewitalizacji.

– Świnoujście wykupuje najtańsze mieszkania na rynku, korzystając z prawa pierwokupu – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent. – Kupno dzisiaj mieszkania za 5 lub 6 tys. złotych z ruchu ludności, to są najtańsze mieszkania komunalne jakie możemy pozyskać – dodaje.

Warunek jest jeden – mieszkanie musi  znajdować się w strefie rewitalizacji.

Takie mieszkania trafiają później do gminnego zasobu mieszkaniowego.

Zobacz również

Zajęcia przedsiębiorczości w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego Nr 2 TPD

Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego Nr 2 TPD w ramach swojej działalności zapewnia opiekę wychowawczą, rozwijane …

3 komentarze

  1. Bardzo dobrze. W końcu zrobią porządek z ruderami w centrum.

  2. To niesłychane. Wygląda na zalegalizowanie procederu czyszczenia kamienic. Najpierw sprywatyzowali ZGM i natychmiast złożyli lokotaorom ofertę kupna zajmowanego przez nich mieszkania ….po cenach komercyjnych. Wiadomo , że stać na to góra 20% lokatorów. Potem eksmisja do mieszkań socjalnych, a mieszkania w atrakcyjnych rejonach Ś-cia pójdą do inwestorów z Warszawy i Krakowa. Dziadkowie i rodzice eksmitowanych rodzin, którzy otrzymali przydział na te mieszkania w latach 50-tych – przewracają się w grobie. Teraz chciwość poszła jeswzcze dalej. Miasto może przejąć mieszkanie wchodząc w umowę na bazie przyznanego sobie prawa pierwokupu. Niewidzialna Ręka Rynku w pełnej krasie!

  3. Miasto sprzedaje stare komunalne mieszkania za blisko 8 tys. zł gdzie na rynku deweloperskim można kupić poniżej 8 tys za m2 mieszkania w bardzo dobrym standardzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.