Strona główna / Lokalne / Stoczniowcy ze Świnoujścia protestują przeciw sprzedaży zakładu. Zobacz zdjęcia!

Stoczniowcy ze Świnoujścia protestują przeciw sprzedaży zakładu. Zobacz zdjęcia!

Nawet 1 500 osób, wraz z firmami kooperującymi, może stracić pracę w związku ze sprzedażą świnoujskiego oddziału stoczni Gryfia. 

W środę stoczniowcy wyszli przed bramę zakładu pracy i głośno protestowali.

– Będziemy walczyć do końca o naszą stocznię. My się tak łatwo nie poddamy, nie pozwolimy jej zamknąć, bo mamy najlepszą lokalizację nad Bałtykiem i może być wiodącą stocznią – mówi Bartłomiej Szmyt, szef stoczniowej Solidarności. – Pokażemy, że w nas jest siła, bo wszyscy stoczniowcy to jedna rodzina – podkreśla.

Zarząd stoczni powiedział związkowcom, że pracy nie stracą i będą mogli dalej wykonywać swój zawód, jednak będą musieli dojeżdżać 100 kilometrów do Szczecina.

Stoczniowcy zapowiedzieli, że będą protestować do skutku. Kolejny protest będzie zorganizowany w Szczecinie. O pomoc zamierzają prosić swoich kolegów z Gdańska.

Zobacz również

W Świnoujściu przygotowują polsko-ukraiński festyn

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszy w Świnoujściu Festyn Integracyjny, polsko-ukraiński, który odbędzie się …

3 komentarze

  1. Na plaży leży mnóstwo nieżywych kaczek. Ktoś wie co się stało? Dlaczego służby się tym nie zajmą? Szczególnie dla dzieci to nie jest przyjemny widok ?

  2. Kto wykonuje takie manewry ???? Przecież ta stocznia jest 100 razy lepsza od tych gamoni w Szczecinie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.