Strona główna / Lokalne / Coraz bliżej podpisania umów na realizację odcinków S3 Świnoujście – Dragobądz – Troszyn

Coraz bliżej podpisania umów na realizację odcinków S3 Świnoujście – Dragobądz – Troszyn

Przetargi na zaprojektowanie i budowę odcinków drogi ekspresowej S3 Świnoujście – Dargobądz i Dargobądz-Troszyn uzyskały pozytywny wynik kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. 

Tym samym dobiegła końca procedura przetargowa na realizację dwóch ostatnich odcinków drogi ekspresowej S3 w województwie zachodniopomorskim o długości 33 km. Przetargi zostały wszczęte w grudniu ubiegłego roku, natomiast pod koniec czerwca wybraliśmy oferty najkorzystniejsze.

Po pozyskaniu gwarancji będziemy gotowi do podpisania umowy  

Kontrola uprzednia postępowania przetargowego, prowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, jest obligatoryjna przy dużych inwestycjach. Nie wykazała ona uchybień i zakończyła się pozytywnym wynikiem.  Na końcowym etapie jest uzgadnianie gwarancji należytego wykonania umów. Podpisanie umów z wykonawcami powinno nastąpić jeszcze w sierpniu.

Zaprojektowanie i budowa  

W ramach inwestycji wykonawcy opracują projekty budowlane, uzyskają decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych, a następnie zrealizują roboty budowlane. Na etap projektowania i uzyskiwania decyzji administracyjnych przewidziano 17 miesięcy od daty podpisania umowy. Roboty budowlane potrwają 19 miesięcy. Z czasu realizacji robót budowlanych będą wyłączane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca). ​

Ostatni odcinek S3, który pozostał do realizacji  

Odcinek S3 Świnoujście – Troszyn, składający się z dwóch odcinków realizacyjnych Świnoujście – Dargobądz o długości 17 km i Dargobądz – Troszyn o długości 16 km, jest niezbędny do ukończenia całej dwujezdniowej drogi S3 od Bałtyku do granicy z Czechami. Wszystkie pozostałe fragmenty tej drogi już istnieją lub są w realizacji. Ważne jest również znaczenie gospodarcze tej części S3, ze względu na skomunikowanie portu morskiego i gazoportu w Świnoujściu z autostradami A2 i A4 oraz południową granicą kraju.

Źródło: GDDKIA

Zobacz również

Wszystkich Świętych. Zmiany w ruchu w rejonie cmentarza

Od godziny 8.00 w sobotę 30 października 2021r. do godziny 8.00 we wtorek 2 listopada …

Jeden komentarz

  1. Ta droga S3 będzie rozwinięciem obecnej DK3 czy będzie to osobny twór? Jakbym chciał obecnie dostać się Wolina rowerem to można jechać DK3 do Dargobadza, gdzie wita nas znak zakazu jazdy rowerem i trzeba jechać przez Mokrzycę. Jak zmienią DK3 w S3 to chyba tylko lasem będzie można jechać :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.