Strona główna / Lokalne / Policjanci przypominali rowerzystom jak należy poruszać się po drogach

Policjanci przypominali rowerzystom jak należy poruszać się po drogach

Wakacyjna pogoda sprzyja zamianie samochodu na bardziej ekologiczny środek transportu, jakim jest rower. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w trosce o bezpieczeństwo cyklistów poruszających się po krainie 44 wysp przeprowadzili akcję profilaktyczną, podczas której przypominali rowerzystom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dodatkowo cykliści otrzymali odblaskowe elementy, które są niezmiernie ważne w przypadku poruszania się rowerem po zmroku.

Zamiana samochodu na ekologiczny środek transportu, jakim jest rower, wpływa pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie i kondycję, ale także może okazać się sporą oszczędnością czasu oraz pieniędzy.

W ramach realizowanej akcji „Ekologicznie na dwóch kółkach 2020 – promocja ekologicznej i bezpiecznej jazdy na rowerze na terenie województwa zachodniopomorskiego„ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przypominali rowerzystom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Stróże prawa podczas realizowanej akcji rozdali rowerzystom odblaskowe kamizelki oraz opaski, które zapewnią im widoczność po zmroku.

 

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Biegają z parkrunem już od 10 lat

15 października 2011 roku w Gdyni został zorganizowany pierwszy Parkrun. Wzięło w nim udział zaledwie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.