Strona główna / Lokalne / Jeden zawodnik ultramaratonu Bałtyk – Bieszczady chce pokonać 1008 kilometrów na rowerze Wigry 3

Jeden zawodnik ultramaratonu Bałtyk – Bieszczady chce pokonać 1008 kilometrów na rowerze Wigry 3

Ze Świnoujścia wystartował jeden z najbardziej znanych utramaratonów kolarskich. Blisko 400 zawodników będzie miało do pokonania 1008 kilometrów – mówi Robert Janik, organizator.

Dzisiaj wystartuje 175 zawodników, jutro ponad 200. Startujemy zawodników od najszybszych do zawodników najwolniejszych w grupach 6-osobowych. To pozwala nam zachować warunki bezpieczeństwa na trasie, aby nie tworzyły się peletony – dodaje Robert Janik.

Najlepsi pokonają ten dystans w nawet poniżej 35 godzin. Nie wszyscy będą jechać na profesjonalnych kolarzówkach. Wśród zawodników jest Robert Woźniak z Elbląga, który trasę zamierza przejechać na rowerze Wigry 3.

– To bardzo dobry zawodnik. Przejechał już 7 ultramaratonów Bałtyk – Bieszczady. Ósmy postanowił przejechać nieco inaczej i udowodnić, że nie trzeba mieć karbonowego roweru, można go przejechać na rowerze pożyczonym od babci – mówi Robert Janik.

Limit czasu na pokonanie całej trasy wynosi 70 godzin.

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.