Strona główna / Lokalne / Start projektu „Ratujemy ucząc z GAZ-SYSTEM”. Zobacz zdjęcia!

Start projektu „Ratujemy ucząc z GAZ-SYSTEM”. Zobacz zdjęcia!

Tradycją staje się już, że spółka GAZ-SYSTEM wspiera projekty edukacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście. Od sierpnia Stowarzyszenie Sportowe WinKids, ratownicy WOPR Świnoujście oraz spółka GAZ SYSTEM rozpoczynają szereg wspólnych akcji profilaktycznych składający się z czterech różnych etapów.  

Zgodnie z harmonogramem projektu, przez najbliższe weekendy ratowników będzie można spotkać na świnoujskiej plaży, gdzie będą szkolić jak pomagać innym w stanach zagrożenia życia oraz rozdawać ulotki o zasadach bezpieczeństwa, czy też specjalne opaski bezpieczeństwa dla najmłodszych plażowiczów.

– Zaraz po wakacjach przenosimy się do świnoujskich szkół i przedszkoli, gdzie przeszkolonych zostanie ponad tysiąc dzieci. Na spotkaniach będzie mowa o tym, co oznacza aktywny tryb życia i jakie płyną z niego korzyści. Zerówkowicze dowiedzą się również, gdzie w mieście można się bezpiecznie kąpać – informuje Aleksandra Andryszak.

Współorganizatorzy akcji, czyli GAZ SYSTEM, WINKIDS, WOPR ŚWINOUJŚCIE oraz Urząd Miasta Świnoujście, przygotowali dla dzieci pamiątkowe upominki: czapeczki, słodycze i inne niespodzianki.

Ponadto w czasie trwania akcji zaplanowane są spotkania z mieszkańcami w wieku senioralnym, podczas których ratownicy będą przeprowadzać szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

– Organizatorzy projektu są bardzo wdzięczni, że spółka GAZ-SYSTEM nie odmawia wsparcia wartościowym inicjatywom, ważnym dla mieszkańców Świnoujścia. Do takich z pewnością należy edukacja z zakresu bezpieczeństwa mieszkańców Świnoujścia. Wierzymy, że zdobyta przez dzieci i młodzież wiedza przysłuży się podnoszeniu bezpieczeństwa wypoczynku nad wodą” – podkreślają ratownicy.

 

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.