Strona główna / Lokalne / Międzyzdroje. W ten weekend „Summer Kite Festival 2020”

Międzyzdroje. W ten weekend „Summer Kite Festival 2020”

Jak co roku pod koniec sierpnia na międzyzdrojskiej plaży pojawią się kolorowe latawce, a na wodach Bałtyku pływający na deskach uczestnicy zawodów kitesurfingowych. Już w najbliższy weekend 28 – 30 sierpnia br. rusza 11 edycja Summer Kite Festival.

Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się w piątek o godz. 11:00 na plaży przy zejściu C, w utworzonej strefie przy hotelu Vienna House Amber Baltic. Zawody rozegrane zostaną w dwóch kategoriach freestylowych ( retro i strapless ), gdzie zawodnicy wykonywać będą w trakcie startu określone regulaminem manewry .

Planowane zawody odbędą się w piątek i sobotę ( 28 – 29 sierpnia br.)  w godz. 11:30 – 19:00 w piątek i 10:00 – 18:00 w sobotę. W przypadku  niesprzyjających warunków ( np. braku wiatru ) konkurs przeprowadzony zostanie w niedzielę.

W wyznaczonej strefie ACTIVE już od godz. 10:00 do 18:00 organizatorzy proponują przebywającym w Międzyzdrojach plażowiczom moc atrakcji. Można tu pograć w siatkówkę plażową czy popływać na deskach typu SUP. Nie zabraknie również zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych. Testy sprzętu kitesurfingowego, pokazy instruktażowe kitesurfing’u i rozmowy z ekspertami to kolejne punkty festiwalowych wydarzeń towarzyszących.

Zapraszamy wszystkich i zachęcamy  do aktywnego uczestnictwa w ostatni wakacyjny weekend!

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

Zobacz również

Przez wiele dni mieszkała w porzuconym samochodzie

W związku z niską temperaturą panującą na zewnątrz, Straż Miejska zwiększyła kontrole miejsc bytowania osób …

Jeden komentarz

  1. A bankiet będzie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.