Strona główna / Lokalne / Sensei Paweł Sujka zdał egzamin na 4 Dan

Sensei Paweł Sujka zdał egzamin na 4 Dan

Podczas zgrupowania w Krakowie.  Z kolei na 5 Dan zdali Shihan Andrzej Klujszo i Maciej Sokołowski. W historii świnoujskiego karate jest to pierwszy tak wysoki stopień.

28-29 sierpnia 2020 odbyło się w Krakowie Seminarium KWF w którym uczestniczyło w pierwszym dniu około 60 uczestników a w drugim dniu uczestniczyło blisko 100 uczestników. W seminarium uczestniczyli także zawodnicy z Czech, Niemiec, Ukrainy i Japoni. Seminarium było ukierunkowane na doszkolenie kierowników ośrodków i zawodników oraz egzaminy na Kyu i Dan. W pierwszym dniu odbył się 3 godzinny egzamin kuy.

W drugim dniu w MDK Dom Harcerza odbyła się rozgrzewka i trening ogólnorozwojowy, który prowadzili shihan Janusz Piórkowski. Godzinny trening specjalistyczny z tarczami prowadził shihan Andrzej Drewniak a trening kata shihan Bogdan Świątkowski wraz z mistrzynią Świata Anną Lisowską. Drugi trening poświęcony kombinacjom do walki prowadzili medaliści MŚ i ME: sensei Michał Werner wraz z sempai Kamilem Mastaj.

Równolegle Komisja Egzaminacyjna KWF w składzie shihan, shihan: A.Drewniak, R. Kopciowki, J. Piórkowski, Z. Niedźwiedź i H. Orzechowski przeprowadziła 2 godzinny egzamin techniki i kata. Ukoronowaniem Seminarium było godzinne kumite z zabezpieczeniem przyłbicami i piąstkówkami. Na zakończenie uczestnicy egzaminów otrzymali Zaświadczenia dot. egzaminu na Dan. Opiekę medyczną pełnił przez 2 dni lekarz Kadry Narodowej dr hab. med Krzysztof Mawlichanów.

Zobacz również

Dzień bez samochodu. Policjanci znakowali rowery

W Świnoujściu ustawiła się kolejka chętnych, aby oznakować rower. Akcja odbywa się na placu Wolności …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.