Strona główna / Lokalne / Najnowszy raport z postępu prac budowy tunelu. Zobacz zdjęcia!

Najnowszy raport z postępu prac budowy tunelu. Zobacz zdjęcia!

W minionym tygodniu, na wyspie Uznam, zakończyło się betonowanie stropu górnego w komorze startowej i można było rozpocząć wykop podstropowy. To stąd wystartuje maszyna TBM.

Sporo dzieje się też w segmentach tunelu odkrywkowego od drugiego do szóstego, gdzie powstaje przesłona jet-grouting i wykonywany jest wieniec ścian szczelinowych. Z kolei w segmencie siódmym trwają przygotowania do wykonywania murków prowadzących.

Na ulicy Karsiborskiej wprowadzono już tymczasową organizację ruchu – bajpas. W rejonie drogi trwają przebudowy sieci gazu wysokiego ciśnienia, wodociągu oraz kanalizacji – tak, by usunąć wszelkie kolizje. W tej okolicy budowane jest również odwodnienie układu drogowego.

Przygotowywana jest także droga technologiczna od nabrzeża portowego numer 87 do ulicy Portowej – to tędy będzie transportowana maszyna TBM. Na przyjęcie maszyny, jej rozładunek oraz składowanie elementów – organizowany jest plac wokół komory startowej TBM.

Tymczasem na wyspie Wolin kontynuowane są przebudowy m. in. sieci wysokiego napięcia 110 kV, sieci wodno-kanalizacyjnej wzdłuż ulicy Fińskiej, a także rowu melioracyjnego. Postępują prace przy tworzeniu murków prowadzących dla ścian szczelinowych komory odbiorczej TBM.

Źródło: Tunel Świnoujście

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.