Strona główna / Lokalne / Co nowego dzieje się na placu budowy tunelu pod Świną?

Co nowego dzieje się na placu budowy tunelu pod Świną?

W minionym tygodniu, na wyspie Uznam, zakończyło się betonowanie stropu górnego w komorze startowej i można było rozpocząć wykop podstropowy. To stąd wystartuje maszyna TBM.

Sporo dzieje się też w segmentach tunelu odkrywkowego od drugiego do szóstego, gdzie powstaje przesłona jet-grouting i wykonywany jest wieniec ścian szczelinowych. Z kolei w segmencie siódmym trwają przygotowania do wykonywania murków prowadzących.

Na ulicy ulicy Karsiborskiej wprowadzono już tymczasową organizację ruchu – bajpas. W rejonie drogi trwają przebudowy sieci gazu wysokiego ciśnienia, wodociągu oraz kanalizacji – tak, by usunąć wszelkie kolizje. W tej okolicy budowane jest również odwodnienie układu drogowego.

Przygotowywana jest także droga technologiczna od nabrzeża portowego numer 87 do ulicy Portowej – to tędy będzie transportowana maszyna TBM. Na przyjęcie maszyny, jej rozładunek oraz składowanie elementów – organizowany jest plac wokół komory startowej TBM.

Tymczasem na wyspie Wolin kontynuowane są przebudowy m. in. sieci wysokiego napięcia 110 kV, sieci wodno-kanalizacyjnej wzdłuż ulicy Fińskiej, a także rowu melioracyjnego. Postępują prace przy tworzeniu murków prowadzących dla ścian szczelinowych komory odbiorczej TBM.

Źródło: Tunel Świnoujście

Zobacz również

Czerwona zaraza, Czas honoru. Spotkanie z Jarosławem Sokołem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Sokołem – scenarzystą i pisarzem o świnoujskich korzeniach, …

3 komentarze

  1. Podoba mi się to, że tak dobrze im idzie tylko boli to, że zapomnieli o ścieżce rowerowej na na Karsiborskiej. A dokładniej to zrobili dziadostwo na bajpasie przy tunelu.

  2. I proszę bardzo mamy nowego rzecznika prasowego naszego prezydenta od ośmiu dni i jakoś nikt o tym nie pisze, a tak na marginesie, to konkurencyjny “portal” będzie miał się kogo czepiać i zadawać idiotyczne pytania?

    • ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

      Widzę, że Jureczek dopiero co wyszedł z szafy, bo o nowym rzeczniku prasowym pisali już jakiś czas temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.