Strona główna / Lokalne / Budowa kompleksu Uznam Arena. Zobacz zdjęcia z wnętrza!

Budowa kompleksu Uznam Arena. Zobacz zdjęcia z wnętrza!

Budowa jednej z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Świnoujścia inwestycji, kompleksu sportowo-rekreacyjnego Uznam Arena przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ul. Gdyńskiej, zmierza ku końcowi. Powstaną tu dwa kryte baseny, nowe boisko sportowe, hala sportowa, rozbudowana zostanie część dydaktyczna szkoły. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Boisko, które znajduje się na zewnątrz obiektu, jest już gotowe. Wkrótce zaczną odbywać się tam lekcje wychowania fizycznego. W hali sportowej trwają prace wykończeniowe oraz porządkowe. Zainstalowano już w pełni wyposażenie sportowe, w tym nowoczesne tablice służące do wyświetlania wyników rozgrywek oraz rozkładane, trzyrzędowe trybuny. W hali będą mogły odbywać się mecze piłki ręcznej, halowej, koszykówki, siatkówki oraz rozgrywki tenisa. W ramach Budżetu Obywatelskiego (jako osobne zadanie) powstanie tam również ścianka wspinaczkowa. Trwają również intensywne prace w głównym holu oraz łączniku pomiędzy nowym obiektem a budynkiem szkolnym. Kładzione są sufity oraz wylewane podłogi.

Zakończono już prace w nieckach basenowych. Na odbiór czeka basen pływacki, który posiada sześć torów o długości 25 metrów oraz ruchome dno, umożliwiające regulację głębokości niecki. Mniejszy basen, rekreacyjny, przystosowany jest do nauki pływania dla najmłodszych. Na zapleczu (szatnie, sanitariaty, sauna) trwa układanie płytek oraz montaż wyposażenia łazienek: umywalek, toalet i pryszniców.

Kompleks sportowo – rekreacyjny jest połączony łącznikiem z istniejącym CEZiT. Budynek szkoły zyskał nadbudowę z pracowniami gastronomicznymi i wykładowymi.

Prace zakończą się w grudniu 2020 roku. Wartość zadania wynosi 43,7 mln zł. Ponad 4,5 mln złotych pochodzi z Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury  Sportowej – pilotaż edycja 2017 – Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wykonawcą jest Mirbud S.A. ze Skierniewic.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

 

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.