Strona główna / Lokalne / Aktualności z budowy Centrum Usług “Mulnik”

Aktualności z budowy Centrum Usług “Mulnik”

Prace rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Obecnie trwa budowa 3,3 km sieci wodociągowej i 2,7 km kanalizacyjnej. Powstają nasypy, a także odbywa się korytowanie głównej trasy. Na kilkuset metrach została już położona pierwsza warstwa kruszywa oraz – jako dodatkowe wzmocnienie podłoża – tzw. georuszt.

Równocześnie trwają prace teletechniczne, związane z budową sieci oświetleniowej. Na kolejnych łącznikach wykonywane są prace związane z siecią wodociągową i sanitarną, która przechodzi próby ciśnieniowe. Na docelowym placu, gdzie powstanie Centrum Usług “Mulnik”, trwa makroniwelacja. Teren został oczyszczony z karpin (pozostałościach po usuniętych drzewach) i wyrównany. Urobek ziemny, który pozyskiwany jest przy budowie trasy dojazdowej na bieżąco trafia na teren głównego placu, gdzie wykorzystywany jest do makroniwelacji terenu.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana 2 kwietnia pomiędzy Miastem Świnoujście, ZWIK Świnoujście i wykonawcą wyłonionym w przetargu – firmą PORR S.A. z Warszawy. Wartość inwestycji to około 32 mln zł. Miasto otrzymało dofinansowanie unijne projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20 w kwocie 13 mln zł.

Źródło: BIK, UM Świnoujście

Zobacz również

Drużynowy tenis stołowy w ramach licealiady

W rywalizacji  o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.