Strona główna / Lokalne / Rusza nowe połączenie promowe. W 2,5 godziny do Ystad

Rusza nowe połączenie promowe. W 2,5 godziny do Ystad

Operator promowy FRS uruchamia nową linię, która połączy Sassnitz w Niemczech z Ystad w południowej Szwecji. Rejs zajmie zaledwie 2,5 godziny, co czyni go najszybszym połączeniem między Niemcami (a zarazem całym południowym wybrzeżem Bałtyku) a Szwecją. Dzięki nowemu połączeniu, od 17 września pasażerowie z polskich miast, będą mogli szybciej dotrzeć do Szwecji.

W porównaniu z tradycyjnymi liniami promowymi u innych przewoźników, w przypadku tego połączenia, różnica  czasowa jest znaczna – wprowadzenie szybkiego promu sprawi, że czas podróży między Rugią, a południowym wybrzeżem Szwecji zostanie skrócony z około czterech godzin i 15 minut do dwóch godzin i 30 minut.

Szwedzki Ystad jest częstym celem podróży turystów z Polski. Jestem przekonany, że nowa linia promowa spotka się z entuzjastycznym przyjęciem polskich pasażerów, którzy docenią komfortową podróż wyjątkowo krótszym połączeniem, niż te oferowane przez innych promowych przewoźników działających w Polsce. – mówi Moritz Bruns, dyrektor zarządzający nową linią promową.

Dwukrotnie krótszy czas podróży z Niemiec do Szwecji

FRS będzie wyznaczać nowe standardy w zakresie czasu podróży między Niemcami a Szwecją. Z tego powodu połączenie z Sassnitz leżącego na północnym wschodzie Niemiec jest również wartościową alternatywą dla polskich turystów oraz osób dojeżdżających do pracy. Podróżując np. z Krakowa, Wrocławia czy Poznania do południowej Szwecji, przewaga czasowa w porównaniu z innymi połączeniami promowymi wynosi aż do 4 godzin.

FRS włączy do swojej oferty atrakcyjne pakiety turystyczne, w tym zakwaterowanie w hotelach i inne usługi turystyczne od sezonu w 2021 r. Atrakcyjny kierunek podróży, jakim jest szwedzki Ystad, jak również oszczędzony czas podróży, otwierają zupełnie nowe możliwości, takie jak krótkie wycieczki, nawet dla turystów podróżujących kamperami.

Będziemy nie tylko przewoźnikiem promowym, ale również dostawcą usług turystycznych. Oczywiście, wrażenia z podróży naszym szybkim katamaranem są ważną częścią wyjazdu, jednak będziemy również poszerzać naszą ofertę usług turystycznych wokół naszych destynacji i dostarczać naszym pasażerom nowe doświadczenia z podróży. – mówi Moritz Bruns, dyrektor zarządzający nową linią promową.

Szerokie możliwości dla pasażerów

Szybki katamaran Skane Jet, obsługujący połączenie z Sassnitz do Ystad posiada dwa pokłady pasażerskie z miejscem dla około 700 osób. Pokład samochodowy może pomieścić do 210 samochodów, ale zapewnia również miejsce dla przyczep kempingowych i autobusów, co sprzyja krótkim wyjazdom krajoznawczym. Uatrakcyjnieniem podróży jest duży sklep pokładowy i zróżnicowana oferta gastronomiczna. Maksymalna prędkość katamaranu to 44 węzły, jednak prom ten nie będzie płynął z takimi rekordami prędkości – opracowano dla tej linii zoptymalizowany profil operacyjny z myślą o środowisku.

W tym roku rozpoczniemy krótki sezon testowy, zanim zaczniemy pełną parą działać wiosną 2021 r., wykorzystamy doświadczenia i opinie naszych klientów tej jesieni, aby móc na przyszłość doprecyzować nasze koncepcje na przyszły rok i dostosować je do potrzeb pasażerów – dodaje Moritz Bruns.

Rezerwacji na katamaran, który będzie kursował dwa razy dziennie między Sassnitz a Ystad od czwartku do niedzieli, można dokonać na stronie https://www.frs-baltic.com/pl/. Od 17 września bilety można zakupić również w kasie w obu portach, jednak firma rekomenduje rezerwację online jako najtańszą metodę rezerwacji. Podróże będą możliwe w okresie od 17 września do 1 listopada b.r.

O FRS

Od napędzanych energią słoneczną statków wycieczkowych po promy towarowe, flota FRS jest bardzo zróżnicowana i obecnie składa się na nią 59 statków, które rocznie przewożą 7,9 mln pasażerów i 2,1 mln samochodów na całym świecie. Posiadając 13 szybkich katamaranów, FRS jest jednym z wiodących operatorów w Europie i wciąż się rozwija. Oprócz katamaranów wyłącznie pasażerskich, katamarany szybkobieżne wykorzystywane są również do transportu łączonego pasażerów i pojazdów. FRS jest również od 50 lat silnie zakorzenioną, wiodącą firmą na rynku turystyki promowej w regionie Rugii i wokół niej, dzięki wycieczkom turystycznym i regularnym rejsom na Weiße Flotte i Reederei Hiddensee.

Zobacz również

Drużynowy tenis stołowy w ramach licealiady

W rywalizacji  o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w …

2 komentarze

  1. CZYLI MAM NAJPIERW #$%^& DO SASNIC BY PO DWÓCH GODZINACH DOPŁYNĄĆ DO ySTAD!? BEZ SENSU TA INFORMACJA NA PORTALU KTÓRY MA ZAJMOWAĆ SIE CHYBA LOKALNYMI SPRAWAMI???

  2. Wariat z budzikiem

    Szczerze to w sobotę i niedzielę ktoś biegał z kukurydzą. Nie zdziwię się jak to był pewien wariat, który wołał cenę 9,99 zł za kolbę czy 7,99 zł za popcorn. 4 lata temu u tego człowieka 2 kolby były za 5,99 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.