Strona główna / Lokalne / Zakład Opieki Długoterminowej. Kończą montować okna

Zakład Opieki Długoterminowej. Kończą montować okna

Na budowie nowego Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej wykonawca zakończył już roboty murowe i żelbetowe. Gotowe są także posadzki i tynki wewnątrz obiektu. Budowa ma zakończyć się w połowie przyszłego roku. 

Obecnie stan zaawansowania prac wynosi 65 procent. Trwa montaż okien i świetlików w dachu, które będą dodatkowym źródłem naturalnego światła. Instalowane są sieci wodno – kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacji i elektryczna. Dachy płaskie są już pokryte. Teraz wykonawca pokrywa dachy skośne.

ZOD zastąpi dotychczasowy Zakład Opieki Długoterminowej przy ulicy Żeromskiego. Powstaje na działce o powierzchni 1,22 ha. Niezależne i nieprzechodnie oddziały, dobra izolacja od hałasu, duży dostęp naturalnego światła, pomieszczenia zapewniające pacjentom intymność i domową atmosferę oraz modułowość obiektu, co pozwoli na jego łatwą rozbudowę – tak w skrócie ma wyglądać ten obiekt. Będzie mógł przyjąć 83 pensjonariuszy.

Koszt budowy to 33,4 mln złotych.

Wykonawcą jest firma Mirbud ze Skierniewic, która sprawdziła się już w Świnoujściu budując nowe przedszkole miejskie, przebudowując ulicę Bydgoską. Aktualnie (oprócz ZOD) buduje także kompleks sportowo – rekreacyjny  Uznam Arena przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ulicy Gdyńskiej.

Tekst i zdjęcia BIK Urząd Miasta Świnoujście

 

Zobacz również

Jedna firma jest zainteresowana prowadzeniem terminala kontenerowego w Świnoujściu

W piątek otwarto ofertę firmy, która chce w Świnoujściu wybudować i prowadzić Głębokowodny Terminal Kontenerowy. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.