Strona główna / Lokalne / Wizja zero – policjanci ogniwa ruchu drogowego ze Świnoujścia podczas akcji „Dni bezpieczeństwa na drogach”

Wizja zero – policjanci ogniwa ruchu drogowego ze Świnoujścia podczas akcji „Dni bezpieczeństwa na drogach”

Wizja zero, czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych to wizja przyświecająca akcji pod nazwą „ROAD SAFETY DAYS”, która w dniach od 16 do 22 września z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności jest realizowana na drogach województwa zachodniopomorskiego. Udział w działaniach wzięli także funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, którzy w tych dniach będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane nie tylko przez kierujących, ale także niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że zarówno kierujący, jak i pieszy czy rowerzysta, jest uczestnikiem ruchu drogowego i to przede wszystkim od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy poziom bezpieczeństwa na drogach.

W ramach akcji „ROAD SAFETY DAYS” policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z KMP w Świnoujściu współpracując z Żandarmerią Wojskową oraz Strażą Miejską będą realizowali szereg działań mających na celu założenia Wizji Zero.

Funkcjonariusze podczas działań będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia szczególnie niebezpieczne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pieszemu pierwszeństwa.

Ponadto, działania policjantów będą ukierunkowane także na przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, ale także na wykroczenia popełniane przez pieszych takie jak przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Zmagania dzieci i dorosłych w I Baltic Bieg

W sobotę, 23 października 2021 r. odbyły się biegi zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.