Strona główna / Lokalne / Droga rowerowa na Warszowie. Wykonawca na ostatnim odcinku

Droga rowerowa na Warszowie. Wykonawca na ostatnim odcinku

Trwają prace na ostatnim odcinku drogi rowerowej wzdłuż ulicy Barlickiego, konkretnie na odcinku wzdłuż ogródków działkowych do firmy „Marinus”. Dwa pierwsze są już gotowe. Całość ma być gotowa do końca października.

Nowy odcinek ma prawie 1,5 km długości, z czego niemal 550 metrów to wspólny ciąg pieszo-rowerowy. Łączy się z już istniejącymi odcinkami  od strony przeprawy promowej i w ulicy Ku Morzu. A w przyszłości planowane jest wykonanie połączenia rowerowego między Warszowem a Przytorem na przedłużeniu budowanej obecnie drogi rowerowej.

Termin zakończenie budowy drogi rowerowej wzdłuż ulicy Barlickiego uległ wydłużeniu ponieważ w trakcie inwestycji okazało się, że wykonawca musi wykonać dodatkowe prace, których nie można było wcześniej przewidzieć. Opóźniło się także usunięcie infrastruktury  przez działkowców z części terenu pod ścieżkę, który zgodnie z miejscowym planem jest do tego przeznaczony.

Budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Barlickiego, to podobnie, jak ukończone w ostatnim czasie drogi wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej i szlakiem „Nad Świną”, część większego projektu pod nazwą „Budowa układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego”.

Tekst i zdjęcia BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.