Strona główna / Lokalne / Co nowego na placu budowy tunelu pod Świną? Koniecznie przeczytaj

Co nowego na placu budowy tunelu pod Świną? Koniecznie przeczytaj

Przebudowa sieci wysokiego napięcia 110 kV i wykonywanie platform roboczych dla ścian szczelinowych komory odbiorczej TBM – to jedne z istotniejszych prac, jakie toczyły się w minionym tygodniu na wyspie Wolin.

Z kolei po drugiej stronie Świny, na wyspie Uznam, trwają roboty przy komorze startowej TBM. Wykonywany jest wykop podstropowy. W komorze zaczął się montaż pierwszego poziomu rozparcia tymczasowego oraz instalacji elektrycznej oświetlenia.

W segmentach od drugiego do szóstego (na zachód od ul. Karsiborskiej) budowano wieniec ścian szczelinowych i wykonywano studnie dla odwodnienia.  Intensywne prace toczyły się także w segmencie siódmym, gdzie zakończono realizację ścian szczelinowych i demontowano nawierzchnię oraz podbudowę ul. Karsiborskiej. Obecnie trwają przygotowania do wykonania przesłony jet-grouting. Natomiast w segmentach dziesiątym i jedenastym zbudowano murki prowadzące dla ścian szczelinowych oraz wykonywano sekcje ścian szczelinowych.

Trwają roboty drogowe. W ubiegłym tygodniu wykonano m. in. korektę nawierzchni chodnika dla baypassu ul. Karsiborskiej. Wykonywane jest też odwodnienie układu drogowego na zachód od tej ulicy. Kontynuowana jest przebudowa sieci gazu wysokiego ciśnienia, wodociągu, kanalizacji – tak, by wyeliminować wszelkie kolizje w obszarze jezdni.

Na placu budowy, tuz przy komorze startowej, przygotowane jest miejsce do rozładunku i składowania podzespołów maszyny. Wykonywane są też przyłącza do zakładu STP (Slurry Treatment Plant) czyli zakładu oczyszczania płuczki wiertniczej i oddzielania jej od urobku.

Źródło: Tunel Świnoujście

Zobacz również

Miasto jest w sporze z wykonawcą Promenady Zdrowia i ul. Wojska Polskiego

Firma MCC wykonywała w Świnoujściu trzy inwestycje. 22 lutego 2021 roku została zawarta ugoda z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.