Strona główna / Lokalne / Zajęcia praktyczne dla chemików z Tarnowskich Gór

Zajęcia praktyczne dla chemików z Tarnowskich Gór

W Porcie Wojennym w Świnoujściu marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeprowadzili zajęcia praktyczne dla plutonu chemicznego przygotowującego się do rocznego dyżuru w ramach Sił Odpowiedzi NATO w 2021 roku.

Pluton chemiczny z 5. Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór zajmujący się na co dzień rozpoznaniem i likwidacją skażeń jest na końcowym etapie przygotowania do certyfikacji przed pełnieniem rocznego dyżuru w ramach Sił Odpowiedzi NATO. Od 2021 roku wejdą w skład zestawu SON 2021, którego państwem ramowym będą Czechy.

Ze względu na fakt występowania zasadniczych różnic pomiędzy okrętowym, a lądowym punktem likwidacji skażeń, marynarze zorganizowali zajęcia praktyczne, których celem było zapoznanie żołnierzy plutonu chemicznego z teorią i praktyką działań podczas prowadzania likwidacji skażeń okrętów na OPLSk (okrętowym punkcie likwidacji skażeń). Zajęcia praktyczne i teoretyczne przeprowadzili marynarze z kompanii chemiczna 8. Batalionu Saperów oraz załoga kutra transportowego 851 z 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo – Minowych.

Źródło: 8. FOW

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.