Strona główna / Lokalne / Prezydent Świnoujścia zaprasza na mecz Polska – Dania

Prezydent Świnoujścia zaprasza na mecz Polska – Dania

Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii.

Towarzyski mecz odbędzie się w naszym mieście dzięki porozumieniu pomiędzy Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem a kierownictwem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Świnoujście znane jest z przychylności i wspierania wydarzeń sportowych – mówi Janusz Żmurkiewicz. – Dlatego cieszy nas również fakt, że mecz reprezentacji Polski odbędzie się właśnie w naszym mieście.

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 rozegra w naszym regionie dwa towarzyskie mecze z Danią. Najpierw, 8 października kadra trenera Jacka Magiery wystąpi w Kołobrzegu. Kilka dni później, 12 października młodzi piłkarze w biało-czerwonych barwach zmierzą się z duńskimi rówieśnikami w Świnoujściu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki (wejście od ul. Moniuszki). Będzie transmitowane przez TVP Sport.

Zaproszenia na mecz będą bezpłatne. Kibice będą mogli przebywać na stadionie z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Kilka lat temu mecz reprezentacji Polski do lat 20 także rozgrywany był w Świnoujściu. W 2016 roku nasza drużyna pokonała 3-0 Niemcy w spotkaniu Turnieju Czterech Narodów.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Jeszcze przed wakacjami. Świnoujście otwiera tunel pod Świną

39 metrów pod lustrem wody – to najniżej położone miejsce w tunelu, który pod cieśniną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.