Strona główna / Lokalne / Straż Miejska z Policją w ramach ETZT

Straż Miejska z Policją w ramach ETZT

Do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu zachęcały najmłodszych mieszkańców Świnoujścia nasze służby. Dziś policjanci wraz ze strażnikami miejskimi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6.

– Promując zrównoważone formy mobilności, m.in. transport publiczny, rower czy ruch pieszy, nie możemy zapominać o najmłodszych mieszkańcach, dla których niezwykle istotne jest życie w czystym i ekologicznym mieście – mówi Barbara Michalska, Zastępca Prezydenta Świnoujścia. – Staramy się pracować także z uczniami, by zachęcać ich do zmiany niekorzystnych dla środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia.

Dlatego dziś Straż Miejska wspólnie z Policją przeprowadziła spotkania z pierwszakami Szkoły Podstawowej nr 6. Tematem było  bezpieczne zachowanie się na drodze, placach zabaw i skejtparkach. Wyjaśniono dzieciom jaki wpływ na środowisko ma wybór środka transportu. Pokazano także, jakie korzyści można osiągnąć, wybierając spacer albo rower zamiast jazdy samochodem. Dzieci brały aktywny udział w dyskusji a na koniec dostały odblaskowe gadżety aby być widocznym na drodze.

W czwartek Straż Miejska wraz z Policją zorganizują miasteczko ruchu rowerowego dla dzieci. We wtorek odbywało się znakowanie rowerów.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Zmagania dzieci i dorosłych w I Baltic Bieg

W sobotę, 23 października 2021 r. odbyły się biegi zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.