Strona główna / Lokalne / To trzeba zobaczyć. Uznamski Festiwal Muzyki w Świnoujściu!

To trzeba zobaczyć. Uznamski Festiwal Muzyki w Świnoujściu!

Już 4 października (niedziela) o godz. 19.30 odbędzie się w Świnoujściu wyjątkowy koncert w ramach Uznamskiego Festiwalu Muzyki 2020. Tym razem gospodarzem Festiwalu jest Norwegia i chociaż kraj w północno-zachodniej części Półwyspu Skandynawskiego jest geograficznie zwrócony w stronę Morza Północnego, od czasów starożytnych był kulturowo częścią regionu Morza Bałtyckiego. Norwegia ze swoim krajobrazem fiordów, ale także kulturą do dziś fascynuje potęgą i radością kolorów norweskiej muzyki.

Na scenie sali teatralnej w koncercie pt. „Gitarre baROCK” wystąpi Krzysztof Meisinger oraz Orkiestra Kameralna “Poland baROCK” z dziełami Antonia Vivaldiego, Johanna Sebastiana Bacha, Karla Kohauta, Johanna Sigismunda Weissa, Johana Daniela Berlina, Luigiego Boccheriniego i Isaaca Albeniza.

Lutnia: Leonardo da Vinci opanował ją i udzielił wielu włoskim i francuskim arystokratom lekcji gry na niej. Od renesansu do baroku był ulubionym instrumentem europejskiej szlachty. Krzysztof Meisinger zaadoptował na gitarę solówki lutniowe kilku barokowych koncertów, a podczas poszukiwań materiału do tego koncertu natknął się nawet na muzykę rokokowego kompozytora, który przeniósł się znad Niemna w Prusach Wschodnich do Norwegii: : Johana Daniela Berlina. Podczas tej świątecznej niedzielnej muzyki towarzyszy mu znakomita orkiestra kameralna: Poland baROCK:

Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w Kasie MDK, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 oraz w Galerii Art, od wtorku do sobory w godz. 12.00 – 18.00, ul. Wojska Polskiego 1/1

Uwaga: Ilość miejsc dla publiczności ograniczona. Obowiązuje reżim sanitarny.

MDK Świnoujście

Zobacz również

Zmagania dzieci i dorosłych w I Baltic Bieg

W sobotę, 23 października 2021 r. odbyły się biegi zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.