Strona główna / Lokalne / Pumptrack na Warszowie już otwarty. Zobacz zdjęcia!

Pumptrack na Warszowie już otwarty. Zobacz zdjęcia!

Drugi pumptrack w Świnoujściu już działa. Dziś otwarty został teren do jazdy na rowerach i hulajnogach na Warszowie. Pierwszy pumptrack dostępny jest od wiosny przy ulicy Grunwaldzkiej i cały czas cieszy się dużym powodzeniem.

Pumptrack na Warszowie powstał przy ulicy Norweskiej. Tuż obok miejsca, gdzie w ramach Budżetu Obywatelskiego powstaje Mini Park Warszów; miejsce do zabaw i rekreacji (jego otwarcie zaplanowane jest pod koniec października 2020). Powierzchnia toru to w sumie 471 metrów kwadratowych. Wysokość typowych przeszkód (nazywanych muldami napędzającymi) wynosi od 30 do 45 cm, a wysokość zakrętów (band) od 40 do 120 cm. Budowa kosztowała 520 tys. złotych brutto. Wykonawcą była firma „Projekt i Realizacja” z Poznania.

Wkrótce przy pumptracku pojawi się także ogrodzenie oddzielające go od przebiegających niedaleko torów kolejowych.

– Otwieramy pumptrack najszybciej jak to możliwe, żebyście mogły z niego korzystać jeszcze w tym roku, przed nadejściem chłodów – mówił dziś na Warszowie do pierwszych korzystających z toru Janusz Żmurkiewicz, Prezydent Świnoujścia. – Zachęcam do zabawy, ale pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Najważniejsze, żeby podczas jazdy mieć kask i ochraniacze.

Na otwarcie pumptracku przybyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 na Warszowie, uczniowie klas szóstych. W trakcie odbyło się profesjonalne szkolenie i pokaz jazdy rowerem. Pumptrack to specjalny tor, na którym można nabierać prędkości i jeździć w kółko bez pedałowania. Wykorzystuje się do tego celu technikę pompowania, czyli odciążanie i dociążanie roweru poprzez odpowiednią pracę ciałem, tak aby możliwie lekko wjeżdżać na garby i szybko z nich zjeżdżać. Pumptrack na Warszowie jest większy od tego przy ulicy Grunwaldzkiej.

Zobacz również

Zobacz najnowsze zdjęcia z rewitalizowanej części parku

Inwestycja ma się zakończyć pod koniec maja. Jednocześnie trwa projektowanie nowego placu zabaw od strony …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.