Strona główna / Lokalne / Pacjentka szpitala w Świnoujściu z koronawirusem?

Pacjentka szpitala w Świnoujściu z koronawirusem?

U jednej z pacjentek Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu stwierdzono możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pacjentka została przetransportowana do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

We wtorek badanie zostanie powtórzone ze względu na to, że wynik testu nie jest do końca jednoznaczny. Pacjentka była badana wcześniej pod kątem przeciwciał wirusa i  wynik był negatywny.

– Na podobną sytuację byliśmy przygotowani już od miesięcy. Postępowaliśmy zgodnie z procedurami. Dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz personelu szpitala. Działamy w koordynacji z Miejskim i Wojewódzkim Sztabem Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świnoujściu oraz Prezydentem Miasta – zapewniają przedstawiciele szpitala.

Na kwarantannę udało się sześć osób, które miały kontakt z pacjentką, a pomieszczenia szpitala gdzie przebywała, zostały odkażone. Żadna z osób skierowanych na kwarantannę nie ma objawów choroby.

Zobacz również

Erytrejczyk przez Świnoujście próbował przedostać się do Szwecji

Przebywającego nielegalnie w Polsce 23-letniego obywatela Erytrei zatrzymali 20 października w Świnoujściu funkcjonariusze z miejscowej …

Jeden komentarz

  1. Ze sraczką, an nie koronaświrusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.