Strona główna / Lokalne / Pacjentka szpitala w Świnoujściu z koronawirusem?

Pacjentka szpitala w Świnoujściu z koronawirusem?

U jednej z pacjentek Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu stwierdzono możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pacjentka została przetransportowana do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

We wtorek badanie zostanie powtórzone ze względu na to, że wynik testu nie jest do końca jednoznaczny. Pacjentka była badana wcześniej pod kątem przeciwciał wirusa i  wynik był negatywny.

– Na podobną sytuację byliśmy przygotowani już od miesięcy. Postępowaliśmy zgodnie z procedurami. Dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz personelu szpitala. Działamy w koordynacji z Miejskim i Wojewódzkim Sztabem Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świnoujściu oraz Prezydentem Miasta – zapewniają przedstawiciele szpitala.

Na kwarantannę udało się sześć osób, które miały kontakt z pacjentką, a pomieszczenia szpitala gdzie przebywała, zostały odkażone. Żadna z osób skierowanych na kwarantannę nie ma objawów choroby.

Zobacz również

Tropikalny parkrun. Karolina i Robert najszybsi

Drugi po wznowieniu parkrun, oznaczony numerem #195, odbył się na ścieżkach Parku Zdrojowego w niemal …

Jeden komentarz

  1. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

    Ze sraczką, an nie koronaświrusem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.