Strona główna / Lokalne / Mistrzostwa latawców już w tę niedzielę

Mistrzostwa latawców już w tę niedzielę

Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny na XV Jubileuszowe Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia. Zawody odbędą się w niedzielę 4 października 2020 na plaży koło Wiatraka. Początek o godzinie 12., a zapisy od godziny 11.30.

Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, a współorganizatorami Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz ” i Urząd Miasta Świnoujście.

Zawody odbędą się pod Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście.

Uczestnikami konkursu mogą być przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich a także dorośli. Należy tylko stawić się 04 października o godz. 11.30 na plaży i mieć ze sobą zakupiony lub własnoręcznie wykonany latawiec.

– Uczestników mogą zgłaszać także szkoły, organizacje społeczne i inne placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe – mówią organizatorzy.

Dodają, że latawce muszą być wykonane z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych.

– Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną – podkreślają organizatorzy.

Latawiec musi być wykonany z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych. Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca.

Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną.

Uczestnicy przygotowują swoje latawce sami lub przy współpracy rodziców, opiekunów bądź nauczycieli.

Zawodnicy będą podzielenie na grupy wiekowe, a oceny latawców dokona komisja sędziowska.

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.