Strona główna / Lokalne / Drogowe inwestycje w Karsiborze. Kończą ulicę Kanałową, zaczynają 1 Maja

Drogowe inwestycje w Karsiborze. Kończą ulicę Kanałową, zaczynają 1 Maja

Zgodnie z umową, wykonawca przebudowy ulicy 1 Maja, przejął już plac budowy. Dobiega również końca utwardzanie ulicy Kanałowej, która będzie alternatywną drogą dojazdową do wielu posesji.

Ulicą Kanałową można będzie dojechać m.in. do ulic I Armii Wojska Polskiego, Osadników Wojskowych i Owocowej, które są już utwardzone w całości oraz do ulic Miodowej, Wierzbowej i Trzcinowej, których utwardzanie jest już na ukończeniu (w sumie 744 metry).

To zresztą nie jedyne drogi, które zostały utwardzone w ostatnim czasie w Karsiborze. Tylko od końca 2018 roku w ramach programu „Przebudowy dróg gminnych i powiatowych – utwardzenie dróg gruntowych”, oprócz już wspomnianych Owocowej, Osadników Wojskowych i I Armii Wojska Polskiego, na wyspie utwardzono także ulice: Barkowa, Ogrodowa, Prosta, Brzozowa, Wąska, Łęgowa, Promowa, Warzywna, Wierzbowa. Wykonano nie tylko nawierzchnie, ale także zjazdy do posesji. W sumie utwardzono kilkanaście dłuższych i krótszych dróg o łącznej długości niemal 6,5 kilometrów.

Teraz rusza największa inwestycja drogowa na wyspie – przebudowa ulicy 1 Maja. Jej koszt to 35,5 mln złotych. Oprócz samej jezdni, powstaną chodniki, ścieżka rowerowa. A na zmodernizowanym nabrzeżu, zaraz po wjeździe do Karsiboru, będą deptak i tereny rekreacyjne, tzw. siłownia pod chmurką.

Utwardzana jest również gruntowa dotąd ulica Kanałowa. W sumie ponad 2 km. Nowa ulica Kanałowa będzie pełniła rolę swego rodzaju obwodnicy, ulicy dojazdowej nie tylko na czas przebudowy 1 Maja, ale także później. Dzięki dobrej nawierzchni i połączeniu z innymi drogami odciąży ruch samochodowy z tej głównej ulicy wyspy jaką jest obecnie ulica- 1 Maja, co zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.

Tekst i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.