Strona główna / Lokalne / Drogowe inwestycje w Karsiborze. Kończą ulicę Kanałową, zaczynają 1 Maja

Drogowe inwestycje w Karsiborze. Kończą ulicę Kanałową, zaczynają 1 Maja

Zgodnie z umową, wykonawca przebudowy ulicy 1 Maja, przejął już plac budowy. Dobiega również końca utwardzanie ulicy Kanałowej, która będzie alternatywną drogą dojazdową do wielu posesji.

Ulicą Kanałową można będzie dojechać m.in. do ulic I Armii Wojska Polskiego, Osadników Wojskowych i Owocowej, które są już utwardzone w całości oraz do ulic Miodowej, Wierzbowej i Trzcinowej, których utwardzanie jest już na ukończeniu (w sumie 744 metry).

To zresztą nie jedyne drogi, które zostały utwardzone w ostatnim czasie w Karsiborze. Tylko od końca 2018 roku w ramach programu „Przebudowy dróg gminnych i powiatowych – utwardzenie dróg gruntowych”, oprócz już wspomnianych Owocowej, Osadników Wojskowych i I Armii Wojska Polskiego, na wyspie utwardzono także ulice: Barkowa, Ogrodowa, Prosta, Brzozowa, Wąska, Łęgowa, Promowa, Warzywna, Wierzbowa. Wykonano nie tylko nawierzchnie, ale także zjazdy do posesji. W sumie utwardzono kilkanaście dłuższych i krótszych dróg o łącznej długości niemal 6,5 kilometrów.

Teraz rusza największa inwestycja drogowa na wyspie – przebudowa ulicy 1 Maja. Jej koszt to 35,5 mln złotych. Oprócz samej jezdni, powstaną chodniki, ścieżka rowerowa. A na zmodernizowanym nabrzeżu, zaraz po wjeździe do Karsiboru, będą deptak i tereny rekreacyjne, tzw. siłownia pod chmurką.

Utwardzana jest również gruntowa dotąd ulica Kanałowa. W sumie ponad 2 km. Nowa ulica Kanałowa będzie pełniła rolę swego rodzaju obwodnicy, ulicy dojazdowej nie tylko na czas przebudowy 1 Maja, ale także później. Dzięki dobrej nawierzchni i połączeniu z innymi drogami odciąży ruch samochodowy z tej głównej ulicy wyspy jaką jest obecnie ulica- 1 Maja, co zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.

Tekst i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.