Strona główna / Lokalne / Apel do mieszkańców w sprawie wizyt w Urzędzie Miasta Świnoujście

Apel do mieszkańców w sprawie wizyt w Urzędzie Miasta Świnoujście

W związku z zagrożeniem koronawirusem, Prezydent Miasta zwraca się z prośbą do mieszkańców, aby jeśli tylko to możliwe, ograniczyć wizyty w budynkach Urzędu Miasta Świnoujście do niezbędnego minimum.

Apel Prezydenta ma związek ze zwiększoną w ostatnich dniach, liczbą zakażeń COVID-19 w całym kraju.

– Świnoujście jest, jak dotąd, stosunkowo „bezpiecznym” miastem jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa – mówi Janusz Żmurkiewicz, Prezydent Świnoujścia. – Poza pojedynczymi przypadkami, nie mamy u nas ognisk wirusa, przez które moglibyśmy wejść do żółtej lub czerwonej strefy zagrożenia, a mieszkańcy byliby narażeni na dodatkowe obostrzenia. Dlatego apelujemy do mieszkańców o rozsądek i odpowiedzialność.

Wizyty w Urzędzie najlepiej ograniczyć do niezbędnego minimum. Można załatwić sprawę urzędową za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej i przekazać dokumenty do Urzędu w formie elektronicznej. W tym celu konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta użytkownika na platformie ePUAP. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się pod linkiem: bip.um.swinoujscie.pl/artykul/526/14053/elektroniczna-skrzynka-podawcza.

Jeśli jednak konieczne jest osobiste załatwienie sprawy, to najlepiej – jeśli tylko to możliwe – zrobić to w pojedynkę.

Zanim zdecydujemy się na wizytę w Urzędzie, warto skorzystać z poniższych numerów telefonów, by ustalić szczegóły: bip.um.swinoujscie.pl/artykul/2/1125/urzad-miasta-swinoujscie.

Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Świnoujście z dnia 3 sierpnia 2020 r., na terenie Urzędu Miasta obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz stosowania płynu do dezynfekcji rąk. Obowiązek ten dotyczy wszystkich pracowników oraz osób przychodzących do Urzędu.

 

Tekst BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Syreny alarmowe w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie województwa zachodniopomorskiego zabrzmią …

Jeden komentarz

  1. Ty sam jak wirus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.