Strona główna / Lokalne / Ostatnie przygotowania do neutralizacji największej bomby lotniczej znalezionej w Polsce

Ostatnie przygotowania do neutralizacji największej bomby lotniczej znalezionej w Polsce

Nurkowie Minerzy 12. Dywizjonu Trałowców ostatnie dni bardzo intensywnie przygotowują się do neutralizacji bomby lotniczej Tallboy, znalezionej w okolicy przeprawy promowej w Świnoujściu.

Koncepcja neutralizacji bomby, postawienie indywidualnych zadań dla nurków oraz dokładny opis czynności do wykonania były to między innymi tematy odprawy, przeprowadzonej przez dowódcę operacji i kierownika podwodnych działań minowych z podległymi siłami.

Operacja zaplanowana jest na cały tydzień od 12 – 16 października z dniami rezerwowymi do wykorzystania w zależności od warunków pogodowych oraz postępu prac.

W operację zaangażowane będą wszystkie jednostki 8.Flotylli Obrony Wybrzeża, a główny ciężar prac zostanie zrealizowany przez Grupę Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców.

W związku z planowaną akcją neutralizacji bomby typu Tallboy, w dniach 12 – 16 października 2020 r. w godz. 7.00 – 17.00 zamknięta będzie przeprawa promowa „Centrum” (promy Karsibór). Cały ruch kołowy odbywać się będzie przez przeprawę Warszów, gdzie oprócz dwóch promów Bielik będą pływać także dwa promy typu Karsibór.

W związku z prowadzoną akcją zmieni się także organizacja ruchu w mieście, która będzie polegała na uregulowaniu dojazdu do przeprawy promowej ulicami: Lutycką oraz drogą wewnętrzną od ul Karsiborskiej (między cmentarzami), następnie Steyera, Daszyńskiego i Wybrzeże Władysława IV. Na ul. Steyera (odcinek od ul. Lutyckiej) oraz ul. Daszyńskiego i ul. Wybrzeże Władysława IV obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w kierunku przeprawy. Nieprzejezdne będą ul. Lechicka, ul. Rybaki, ul. Marynarzy i ul. Plac Rybaka w kierunku ul. Wybrzeże Władysława IV. Pas ruchu dla rowerów na jezdni wzdłuż ul. Wybrzeże Władysława IV będzie drugim pasem dojazdowym do przeprawy promowej.

Zarządca Drogi prosi mieszkańców oraz osoby przyjezdne o ograniczenie w miarę możliwości ruchu samochodowego na przeprawach promowych w tym terminie do niezbędnego minimum. W związku z przeprowadzaną akcją należy liczyć się z utrudnieniami w przeprawie promowej.

Fot. 8.FOW

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.