czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Ostatnie przygotowania do neutralizacji największej bomby lotniczej znalezionej w Polsce

Ostatnie przygotowania do neutralizacji największej bomby lotniczej znalezionej w Polsce

Nurkowie Minerzy 12. Dywizjonu Trałowców ostatnie dni bardzo intensywnie przygotowują się do neutralizacji bomby lotniczej Tallboy, znalezionej w okolicy przeprawy promowej w Świnoujściu.

Koncepcja neutralizacji bomby, postawienie indywidualnych zadań dla nurków oraz dokładny opis czynności do wykonania były to między innymi tematy odprawy, przeprowadzonej przez dowódcę operacji i kierownika podwodnych działań minowych z podległymi siłami.

Operacja zaplanowana jest na cały tydzień od 12 – 16 października z dniami rezerwowymi do wykorzystania w zależności od warunków pogodowych oraz postępu prac.

W operację zaangażowane będą wszystkie jednostki 8.Flotylli Obrony Wybrzeża, a główny ciężar prac zostanie zrealizowany przez Grupę Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców.

W związku z planowaną akcją neutralizacji bomby typu Tallboy, w dniach 12 – 16 października 2020 r. w godz. 7.00 – 17.00 zamknięta będzie przeprawa promowa „Centrum” (promy Karsibór). Cały ruch kołowy odbywać się będzie przez przeprawę Warszów, gdzie oprócz dwóch promów Bielik będą pływać także dwa promy typu Karsibór.

W związku z prowadzoną akcją zmieni się także organizacja ruchu w mieście, która będzie polegała na uregulowaniu dojazdu do przeprawy promowej ulicami: Lutycką oraz drogą wewnętrzną od ul Karsiborskiej (między cmentarzami), następnie Steyera, Daszyńskiego i Wybrzeże Władysława IV. Na ul. Steyera (odcinek od ul. Lutyckiej) oraz ul. Daszyńskiego i ul. Wybrzeże Władysława IV obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w kierunku przeprawy. Nieprzejezdne będą ul. Lechicka, ul. Rybaki, ul. Marynarzy i ul. Plac Rybaka w kierunku ul. Wybrzeże Władysława IV. Pas ruchu dla rowerów na jezdni wzdłuż ul. Wybrzeże Władysława IV będzie drugim pasem dojazdowym do przeprawy promowej.

Zarządca Drogi prosi mieszkańców oraz osoby przyjezdne o ograniczenie w miarę możliwości ruchu samochodowego na przeprawach promowych w tym terminie do niezbędnego minimum. W związku z przeprowadzaną akcją należy liczyć się z utrudnieniami w przeprawie promowej.

Fot. 8.FOW

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.