Strona główna / Lokalne / „Mały inżynier – bohater przyszłości!”

„Mały inżynier – bohater przyszłości!”

Zakończył się projekt realizowany przez Stowarzyszenie Winkids, współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Od połowy września przez cztery weekendy dzieci ze Świnoujścia w wieku od 7 do 13 lat uczestniczyły w warsztatach z budowania oraz programowania wykorzystując zestawy LEGO We.Do 2.0 wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem. Zajęcia odbywały się w małych grupach, tak aby każdy mógł w komfortowych warunkach skupić się na projekcie. Każdy uczestnik miał do dyspozycji zestaw klocków LEGO oraz tablet lub laptop z zainstalowaną, dedykowaną aplikacją.

Na każdych zajęciach zadaniem było skonstruowanie modelu na podstawie instrukcji z platformy edukacyjnej, a następnie zaprogramowanie pożądanych funkcji zbudowanej konstrukcji. Każde kolejne warsztaty wymagały większej precyzji, zaangażowania, a także logicznego myślenia. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, co świadczy o zapotrzebowaniu na tematykę technologii wśród dzieci.

 

 

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.