czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Tu za darmo sprawdzisz swoje oświetlenie

Tu za darmo sprawdzisz swoje oświetlenie

Okres jesienno-zimowy to szczególny czas, w którym słońce wschodzi późnym porankiem, a zachodzi zaledwie kilka godzin po południu. To także czas na zwrócenie szczególnej uwagi na to, aby na drodze widzieć więcej oraz być lepiej widocznym. Dotyczy to zarówno kierowców, którzy powinni zadbać o prawidłowe oświetlenie zewnętrzne swoich pojazdów, jak i pieszych, którzy wychodząc na ulice, powinni pamiętać o tym, aby zabrać nie tylko ciepłą odzież, czapkę czy rękawiczki, ale także elementy odblaskowe.

Zobacz więcej na drodze.

Sprawne oświetlenie zewnętrzne pojazdu zwiększa nie tylko komfort podróżowania, ale przede wszystkim wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo zarówno nasze i pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Okres jesienno-zimowy to czas, w którym większość z nas będzie podróżować po zmroku. Sprawne oświetlenie zewnętrzne pojazdu pozwoli dostrzec zagrożenie o wiele wcześniej, co da kierowcy cenne sekundy na reakcję. Ponadto, regularne sprawdzanie oświetlenia oraz jego regulacja pozwoli bezpiecznie podróżować innym uczestnikom ruchu drogowego, ponieważ nie będą oślepiani przez nieprawidłowo ustawione światła mijania.

Sprawdź oświetlenie zewnętrzne pojazdu za darmo.

Wzorem ubiegłych lat, kierujący będą mogli w określonych dniach bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na stacjach kontroli pojazdów. W bieżącym roku do grona partnerów dołączył Polski Związek Motorowy oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Bezpłatne sprawdzenia oświetlenia zewnętrznego pojazdów na stacjach znajdujących się w Świnoujściu będą realizowane przez:

OSKP — ul. Karsiborska 33A 72-600 Świnoujście — w dniach 24.10.2020, 07.11.2020, 21.11.2020 w godzinach 07:00-15:00

Auto-Bolek — ul. Lutycka 16A 72-600 Świnoujście — w dniach 24.10.2020, 07.11.2020, 21.11.2020 w godzinach 08:00-16:00

CARBUX — ul. Pomorska 16 72-605 Świnoujście — w dniach 23.10.2020, 06.11.2020, 20.11.2020 w godzinach 09:00-17:00

Ile warte jest życie Twoje i Twoich bliskich?

Takie pytanie powinien zadać sobie każdy, kto po zmroku wychodzi na ulicę bez elementów odblaskowych. Pieszy po zmroku, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, bez elementów odblaskowych, widoczny jest dla kierującego zaledwie z około 20 metrów. W analogicznych warunkach osoba wyposażona w elementy odblaskowe widoczna jest dla kierującego samochodem już ze 150 metrów. Najtańsza opaska odblaskowa, która potrafi uratować życie, kosztuje mniej niż złotówkę. Dobrym pomysłem jest podarowanie elementów odblaskowych najmłodszym, którzy uczęszczając do szkoły, przemierzają drogę z domu do szkoły lub ze szkoły do domu po zmroku.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.