Strona główna / Lokalne / 200 szczepionek dla najstarszych mieszkańców Świnoujścia. Stulatków zaszczepią w domu

200 szczepionek dla najstarszych mieszkańców Świnoujścia. Stulatków zaszczepią w domu

Spośród 2200 zamówionych szczepionek do Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły dotarło 200 sztuk. Trafią one do osób najbardziej obciążonych jednostkami chorobowymi: najstarszych seniorów w naszym mieście oraz pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. – Czekamy na pozostałe szczepionki – informują przedstawiciele szpitala.

Przypomnijmy, że 2200 szczepionek zostało zamówionych w ramach realizacji programu polityki zdrowotnej Gminy Miasto Świnoujście pn: ”Program szczepień ochronnych przeciw grypie dla mieszkańców miasta Świnoujście w wieku od 60 roku życia”. Organizator szczepień wraz z wykonawcą podjęli decyzję o przeznaczeniu wspomnianych 200 szczepionek na rzecz najstarszych mieszkańców miasta i pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Świnoujściu. To populacja osób najbardziej obciążona jednostkami chorobowymi.

Seniorzy z roczników 1921-1929 są zapraszani pisemnie na wskazany termin celem wykonania szczepienia. Najstarszych mieszkańców w wieku 100 lat (rocznik 1920) personel szpitala zaszczepi w domu.

Zobacz również

Komunikacja miejska. Będzie 5 nowych Solarisów

Najpóźniej za rok Komunikacja Autobusowa sp. z o.o. odbierze 5 nowych autobusów wyprodukowanych przez Solaris …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.