Strona główna / Lokalne / Niemcy uznały Polskę za kraj ryzyka. Obywatele po powrocie muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie

Niemcy uznały Polskę za kraj ryzyka. Obywatele po powrocie muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie

Rząd federalny ogłosił Polskę jako obszar zagrożony koronawirusem.  Instytut Roberta Kocha poinformował na swojej stronie internetowej, że obywatele Niemiec po powrocie z Polski muszą poddać się kwarantannie lub przejść test na obecność koronawirusa.

Klasyfikacja jako obszar ryzyka i związane z tym ostrzeżenia Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie oznaczają zakazu podróżowania, ale ma efekt odstraszający turystów. 

Obywatele Niemiec powracający z Polski będą musieli przebywać w kwarantannie przez 14 dni. Skrócenie tego okresu będzie możliwe po uzyskaniu negatywnego wyniku na obecność koronawirusa.

Wraz z nowymi decyzjami rządu federalnego wszystkie obszary przygraniczne z Niemcami, z wyjątkiem Danii, znalazły się na liście ryzyka. 

Klasyfikacja jako obszar ryzyka ma miejsce, gdy kraj lub region przekroczy limit 50 nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni. Obecnie odnosi się to wyłącznie do ponad 130 krajów.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Jeden komentarz

  1. Co z pracownikami??!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.