Strona główna / Lokalne / Niemieckie restrykcje. Polacy mogą dojeżdżać do pracy i szkół

Niemieckie restrykcje. Polacy mogą dojeżdżać do pracy i szkół

Powiat Vorpommern-Greifswald wydał ogólny dekret, który umożliwia dojeżdżającym do pracy i uczniom z sąsiedniej Polski na wjazd do kraju i podjęcie pracy lub uczęszczanie do szkoły. „W celu umożliwienia wjazdu polskim specjalistom, pracownikom i studentom – pomimo deklaracji rządu RP jako obszaru ryzyka – informujemy, że są zwolnieni z normalnie obowiązującego obowiązku kwarantanny.
Dotyczy to wyłącznie osób, które nie wykazują żadnych objawów wskazujących na chorobę Covid 19. Osoby, do których odnosi się to zwolnienie, podlegają regularnym badaniom lekarskim. Wszyscy dojeżdżający i uczniowie muszą poddawać się biologicznemu testowi molekularnemu na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 raz w tygodniu, niezależnie od obecności typowych objawów choroby COVID-19.
W przypadku wystąpienia typowych objawów choroby COVID-19 należy codziennie przeprowadzić test molekularny na obecność zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Dekret generalny wchodzi w życie następnego dnia po ogłoszeniu (sobota, 24.10. 2020) i wygasa 30.11. 2020 r. W każdej chwili podlega odwołaniu.
Zwolnienie z obowiązku kwarantanny uwzględnia interesy ekonomiczne, zarówno pracodawców z siedzibą w powiecie, jak i interesy polskich pracowników, w celu złagodzenia trudności ekonomicznych i osobistych dla zainteresowanych grup.
W przypadku uczniów zwolnienie jest również wymagane w aspekcie uzyskania świadectwa ukończenia szkoły zgodnie z przepisami.
Testy biologiczne na obecność zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 są niezbędne, aby móc wcześnie zareagować na infekcję wirusem, która może przebiegać tylko bezobjawowo (bez zewnętrznych objawów choroby). Jeśli dana osoba doświadcza jednego z typowych objawów choroby (np. ból gardła, ból głowy, bóle ciała, gorączka, kaszel i / lub zmiana smaku), odstęp między testami należy natychmiast zwiększyć do jednego dziennie.
Wymienione objawy są niespecyficzne i mogą również występować w przypadku innych chorób układu oddechowego, dlatego odstępy między testami muszą zostać skrócone, aby natychmiast wykryć jakąkolwiek infekcję koronawirusem.”

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

2 komentarze

  1. Kto będzie wykonywał te testy?

    Czy Polacy mają je wykonywać na własny koszt?

    Cztery testy komercyjne w miesiącu to wydatek około 2000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.