Strona główna / Lokalne / Protest w Świnoujściu. Złożyły znicze przed kościołem i biurem poselskim posła PiS. Zobacz zdjęcia!

Protest w Świnoujściu. Złożyły znicze przed kościołem i biurem poselskim posła PiS. Zobacz zdjęcia!

Takiego protestu w Świnoujściu dawno nie było. Około 2 godziny trwała manifestacja w Świnoujściu, wzięło w niej udział około 2,5 tys. ludzi. Jak mówią jego uczestnicy – spacerowali ulicami miasta. W rękach jednak trzymali transparenty i wykrzykiwali hasła przeciwne partii rządzącej.

Protest był związany z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Uczestnicy przeszli ulicami Świnoujścia. Zatrzymali się przed kościołem pw. Chrystusa Króla i biurem posła PiS Michała Jacha. Tam złożyli znicze.

Były to głównie młode kobiety, ale nie tylko. Część kierowców przejeżdzających obok protestujących wciskała klaksony dając do zrozumienia, że zgadza się z wykrzykiwanymi hasłami.

Przejście manifestantów nadzorowała policja. Funkcjonariusze „po cywilnemu” filmowali protest. Policjanci w radiowozach reagowali tylko, gdy manifestanci wchodzili na jezdnię.

Zobacz również

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu chwilowo nieczynne

Od 7 grudnia br. Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu jest nieczynne dla zwiedzających z powodu …

4 komentarze

  1. Wreszcie młodzi ludzie ruszyli cztery litery. W 2016 roku poszlismy dla nich w czarnym marszu w Świnoujściu. Przyglądali nam się jak dziwoloągom. Ich pisowscy rodzice mówili im , że to dobry rząd. Dzisiaj ich pisowscy rodzice załatwili awans Polski do eksluzywnej elity ciemnogrodu europejskiego z Maltą i Watykanem. Młode kobiety zrozumiały co im pisowscy rodzice zafundowali. Wiatr historii zaczął wiać. Kawaler z Kotem wpadł w panikę.

  2. zabawy dzieciaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.