poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Protest w Świnoujściu. Złożyły znicze przed kościołem i biurem poselskim posła PiS. Zobacz zdjęcia!

Protest w Świnoujściu. Złożyły znicze przed kościołem i biurem poselskim posła PiS. Zobacz zdjęcia!

Takiego protestu w Świnoujściu dawno nie było. Około 2 godziny trwała manifestacja w Świnoujściu, wzięło w niej udział około 2,5 tys. ludzi. Jak mówią jego uczestnicy – spacerowali ulicami miasta. W rękach jednak trzymali transparenty i wykrzykiwali hasła przeciwne partii rządzącej.

Protest był związany z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Uczestnicy przeszli ulicami Świnoujścia. Zatrzymali się przed kościołem pw. Chrystusa Króla i biurem posła PiS Michała Jacha. Tam złożyli znicze.

Były to głównie młode kobiety, ale nie tylko. Część kierowców przejeżdzających obok protestujących wciskała klaksony dając do zrozumienia, że zgadza się z wykrzykiwanymi hasłami.

Przejście manifestantów nadzorowała policja. Funkcjonariusze „po cywilnemu” filmowali protest. Policjanci w radiowozach reagowali tylko, gdy manifestanci wchodzili na jezdnię.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

4 komentarze

  1. Wreszcie młodzi ludzie ruszyli cztery litery. W 2016 roku poszlismy dla nich w czarnym marszu w Świnoujściu. Przyglądali nam się jak dziwoloągom. Ich pisowscy rodzice mówili im , że to dobry rząd. Dzisiaj ich pisowscy rodzice załatwili awans Polski do eksluzywnej elity ciemnogrodu europejskiego z Maltą i Watykanem. Młode kobiety zrozumiały co im pisowscy rodzice zafundowali. Wiatr historii zaczął wiać. Kawaler z Kotem wpadł w panikę.

  2. zabawy dzieciaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.