Strona główna / Lokalne / Przebudowa ulicy 1 Maja. Będzie nadzór na zielenią

Przebudowa ulicy 1 Maja. Będzie nadzór na zielenią

Szczecińska firma Bartosz Startek została wybrana do nadzoru przyrodniczego przy przebudowie ulicy 1 Maja w Karsiborze. Jej głównym zadaniem będzie nadzór i zapobieganie ewentualnym uszkodzeniom/stratom drzewostanu, rosnącego wzdłuż modernizowanej drogi oraz ochrona cennych i chronionych gatunków roślin i siedlisk.

Przebudowa ulicy 1 Maja i budowa wzdłuż niej ciągu pieszo – rowerowego, to największa inwestycja drogowa na wyspie Karsibór i jedna z większych w całym mieście. Na większości długości drogi rosną drzewa, w tym podlegające ochronie wieloletnie dęby, które tworzą tzw. aleję dębową. Chodzi jednak nie tylko o ochronę wspomnianych dębów, ale także innych rosnących tam drzew wskazanych do pozostawienia. Zadaniem firmy będzie również wskazywanie konieczności i sposobów wykonywania działań, które będą minimalizowały straty w środowisku przyrodniczym.

Zgodnie z podpisaną umową, pracownicy firmy będą na bieżąco prowadzić nadzór przyrodniczy i reagować na wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie, do natychmiastowego wstrzymania robót włącznie.

Firma zacznie od wykonania inwentaryzacji ornitologicznej oraz chiropterologicznej drzew, czyli, mówiąc krótko, dotyczącej występowania siedlisk ptaków i nietoperzy. Wskaże miejsca zajęte przez ptaki czy nietoperze, określi ich gatunki i liczebność. Przygotuje propozycję rozwiązań pod kątem zachowania siedlisk, określenia możliwych kolizji z ornitofauną oraz sposobów ich zabezpieczenia przed skutkami prac budowlanych.

Po zakończeniu inwestycji firma Bartosz Startek zajmie się również nadzorem nad urządzaniem terenów zielonych w zakresie nasadzeń różnych rodzajów niskiej i wysokiej zieleni, lokalizacji tych nasadzeń, jej pielęgnacji itp.

Szczecińska firma została wybrana w procedurze rozeznania rynku spośród w sumie trzech ofert. Początkowo Bartosz Startek złożył ofertę za kwotę 126 tys. złotych. Po negocjacjach obniżył do 103 tys. złotych i na taką kwotę podpisano umowę.

Tekst i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Komunikacja miejska. Będzie 5 nowych Solarisów

Najpóźniej za rok Komunikacja Autobusowa sp. z o.o. odbierze 5 nowych autobusów wyprodukowanych przez Solaris …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.