Strona główna / Lokalne / Warszów. Jest wykonawca projektu przebudowy ulicy Ludzi Morza

Warszów. Jest wykonawca projektu przebudowy ulicy Ludzi Morza

Pracownia Projektowa Dróg i Mostów DIM Ryszard Kowalski ze Szczecina wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ulicy Ludzi Morza w ramach zadania „Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu.” To druga największa – po tunelu pod Świną – inwestycja w naszym mieście.

Szacunkowa wartość całego projektu ”Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu” wynosi około 140 mln złotych, z czego unijna dotacja to aż 122 mln złotych. A to sprawia, że całe zadanie będzie nie tylko największą po tunelu inwestycją drogową,  ale także inwestycją, która po stałym połączeniu otrzymała największą unijną dotację w historii Świnoujścia.

W sumie zadanie obejmie niemal 13 kilometrów dróg na prawobrzeżu:

– przebudowę ul. Barlickiego pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Wolińską i Dworcową,

– budowę nowego odcinka drogi łączącej ulicę Barlickiego z drogą krajową nr 3,

– przebudowę ul. Ludzi Morza pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Barlickiego i nowoprojektowaną drogą (tzw. obwodnicą Bazy Las)

– przebudowa drogi ul. Ku Morzu od bramy wjazdowej do portu do falochronu wschodniego

– budowa odcinka drogi (tzw. obwodnicy Bazy Las) pomiędzy drogą krajową nr 3 a ulicą Ludzi Morza.

Przetarg na wykonanie projektów dla inwestycji został podzielony na kilka części, tak by możliwie skrócić czas zaprojektowania wszystkich dróg obejmujących to zadanie. Poszczególne projekty przebudowy wykonają firmy z Polski i Francji. A wybrana teraz szczecińska pracownia DIM zastąpi firmę MBZ Andler z Włocławka, która nie wywiązywała się z zadania i dlatego Miasto zerwało z nią umowę.

W nowym przetargu startowały 4 firmy. Wybrana przez komisję przetargową oferta DIM opiewa na 270 tys. 280 złotych. Projekty mają być gotowe w przyszłym roku i w przyszłym roku Miasto planuje uzyskać wszystkie pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia robót. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.