poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Świnoujście – Międzyzdroje. Rozpoczęło się projektowanie drogi rowerowej.

Świnoujście – Międzyzdroje. Rozpoczęło się projektowanie drogi rowerowej.

Firma SD Projekt z Poznania zaprojektuje połączenie rowerowe ze Świnoujścia do Międzyzdrojów w prawobrzeżnej części miasta. Cała inwestycja została podzielona na trzy części. Nowa droga włączy do sieci rowerowej m.in. Przytór oraz naszą turystyczną atrakcję Podziemne Miasto na wyspie Wolin. Zaprojektowany zostanie również dojazd do plaży.

Projektowana droga rowerowa połączy się z realizowaną obecnie przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Międzyzdrojach i będzie stanowiła m.in. element szlaku R10.

W przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej startowały 3 firmy: ze Szczecina, Wargowa i Poznania.  Ostatecznie komisja przetargowa wybrała spółkę z Poznania, której oferta uzyskała największą ilość punktów w wyniku oceny dokonanej na podstawie przyjętych kryteriów w przetargu.

CZĘŚĆ I: „Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Wolińskiej na odcinku od ul. Barlickiego z włączeniem do ciągu pieszo- rowerowego w ul. Sąsiedzkiej” (na mapce droga oznaczona kolorem jasno niebieskim); cena 98,1 tys. złotych brutto (wraz z nadzorem autorskim nad realizacją).  Ten odcinek będzie stanowił również element połączenia rowerowego pomiędzy Warszowem i Przytorem, którego pierwsza część wzdłuż ulicy Barlickiego jest obecnie projektowana w ramach przebudowy tej ulicy.

CZĘŚĆ II: „Budowa drogi dojazdowej do plaży na Warszowie z wydzieleniem drogi rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszego” (na mapce droga oznaczona kolorem ciemno niebieskim przebiegająca przy atrakcji turystycznej „Podziemne Miasto”); cena 340,3 tys. złotych brutto (wraz z nadzorem autorskim nad realizacją). Zakres obejmuje dokumentację projektową dla całej drogi oraz dokumentację projektową parkingu w pobliżu Podziemnego Miasta.

CZĘŚĆ III: „Budowa drogi rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszego od Podziemnego Miasta do granicy z Międzyzdrojami” (na mapce droga oznaczona kolorem zielonym); cena 206,3 tys. złotych (wraz z nadzorem autorskim nad realizacją). Najdłuższy odcinek długości ok. 4,5 km. Projekt obejmuje również miejsca dla odpoczynku rowerzystów przy istniejących zejściach na plażę.

Zakończenie prac projektowych planowane jest na połowę przyszłego roku. Jednak ostateczny termin uzależniony jest od przebiegu uzgodnień z GDDKiA (chodzi o drogę S3) i PKP. Konieczne będzie także wprowadzenie przez świnoujskich radnych zmian do zapisów w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla tego obszaru.

info i mapa: BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.