czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Przysięga elewów w Komendzie portu Wojennego w Świnoujściu. Zobacz film!

Przysięga elewów w Komendzie portu Wojennego w Świnoujściu. Zobacz film!

Po raz kolejny Ośrodek Szkolenia Służby Przygotowawczej przy Komendzie Portu Wojennego w czasie intensywnego miesięcznego szkolenia przygotował do uroczystej przysięgi wojskowej grupę szeregowych rozpoczynających swoją wojskową drogę zawodową. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju uroczystość odbyła się bez udziału gości oraz osób zaproszonych.

„ Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…”

Przysięga wojskowa to szczególny moment w życiu każdego żołnierza. Słowami roty przysięgi Zastępca Komendanta Szef Sztabu kmdr por. Albin SOŁTYKIEWICZ rozpoczął przemówienie w czasie którego, przekazał na ręce ślubujących żołnierzy serdeczne podziękowania dla ich rodziców i rodzin, za wychowanie swoich córek i synów w duchu patriotyzmu oraz potrzebie służenia swojej ojczyźnie. Dziękując żołnierzom za włożony trud podczas miesięcznego, intensywnego szkolenia życzył bezpiecznych powrotów do domów. Po uroczystym ślubowaniu w intencji nowo zaprzysiężonych oraz ich rodzin modlitwę odmówił ks. Kapelan ppor. Krzysztof KULIŃSKI. Przysięgę wojskową uświetniła Orkiestra Wojskowa Marynarki Wojennej ze Świnoujścia. Dowódcą uroczystości był kmdr por. Roman Wojciechowski.

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.