Strona główna / Lokalne / Chcesz zostać strażnikiem granicznym? Nabór trwa

Chcesz zostać strażnikiem granicznym? Nabór trwa

Mimo trwającej pandemii i związanych z nią obostrzeń, bez przerwy trwa rekrutacja do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Działania związane z naborem prowadzone są w ścisłym rygorze sanitarnym, który obowiązuje na każdym etapie postępowania.

Od początku tego roku do Sekcji Organizacji i Naboru w Morskim Oddziale Straży Granicznej wpłynęło ponad 460 podań o przyjęcie do służby w charakterze funkcjonariusza Straży Granicznej. Każda aplikacja jest zawsze szczegółowo weryfikowana pod względem kompletności złożonych dokumentów. Na tym etapie dokonuje się również wstępnej oceny, czy osoba zainteresowana przyjęciem do służby spełnia wymagania ustawowe. Następnie komisja rekrutacyjna przeprowadza z kandydatami rozmowę kwalifikacyjną, która pozwala między innymi ocenić zakres ich kwalifikacji zawodowych i posiadanej wiedzy o Straży Granicznej, a także motywację do podjęcia służby.

Kilka dni temu ślubowanie w Komendzie MOSG w Gdańsku złożyła kolejna, tym razem czternastoosobowa grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy. Od stycznia w szeregi strażników granicznych przyjęto łącznie 50 osób. Każda z nich pozytywnie przeszła procedurę kwalifikacyjną, na którą składa się test psychologiczny, sprawdzian z wiedzy ogólnej, języka obcego i sprawności fizycznej, a także badanie wariografem. W przyszłym roku Morski Oddział SG planuje przyjąć 60 osób. Szczegółowe kryteria kwalifikacji można znaleźć na stronie internetowej www.morski.strazgraniczna.pl w zakładce „Nabór do służby”. Dodatkowo zamieszczone są tam wzory wymaganych dokumentów. Kandydaci mogą składać aplikacje w najbliższej miejscu zamieszkania placówce Morskiego Oddziału Straży Granicznej, a także w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu oraz w Komendzie MOSG w Gdańsku. Podczas wizyty w jednostkach Straży Granicznej każdy zobowiązany jest do przestrzegania zasad sanitarnych związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.