Strona główna / Lokalne / 900 doniczek rozeszło się w 6 minut

900 doniczek rozeszło się w 6 minut

Darmowe kwiaty trafiły do mieszkańców naszego miasta. Pierwszego dnia chętnych było dużo, ale nie aż tyle, co dziś. Część chryzantem rozdawanych było także na placu Borowskiego na Warszowie.

– Słyszałam o tych kwiatach za darmo wcześniej, ale myślałam, że to może jakieś podwiędnięte. No, takie już byle jakie – powiedziała nam dziś jedna z mieszkanek. – Ale znajoma była pierwszego dnia i powiedziała, że kwiaty są naprawdę ładne. Dlatego dziś przyjechałam. Nie zawiodłam się. można było wybrać, jakie się chciało. Wzięłam te z drobnymi kwiatami. Posadzę przed domem.

Pierwszego dnia (w miniony wtorek) w niespełna godzinę rozdano 1600 doniczek. Dziś 900 doniczek w 6 minut.

Chryzantemy pochodzą od miejscowych producentów. Po ograniczeniach w związku z pandemią, które dotknęły producentów i sprzedawców chryzantem, Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła skup tych kwiatów od zainteresowanych podmiotów. Aby wykorzystać chryzantemy skupione od rodzimych producentów, prezydent zdecydował, że odbierze od nich kwiaty, za które zapłaciła Agencja. Część trafiło na tereny miejskie, m.in. na plac Słowiański, ale większość została podarowana mieszkańcom miasta.

nfo i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

2 komentarze

  1. Wow! Teraz się zastanawiam … gdzie w Warszawie jest Plac Borowskiego? Wychodzę na Ignorantkę … własnego miasta nie znam … Auć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.