Strona główna / Lokalne / Wydział Komunikacji. Jak załatwić sprawę?

Wydział Komunikacji. Jak załatwić sprawę?

W związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 informujemy, że od dnia 07.11.2020 r. wizyty w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście na stanowiskach: rejestracji pojazdów umawiane będą przez stronę internetową za pomocą linka http://biletomat.um.swinoujscie.pl:5480/pol/login oraz telefonicznie (dla osób nie mających dostępu do internetu), praw jazdy oraz transportu umawiane będą telefonicznie.

Umówienie telefoniczne terminu planowanej wizyty na stanowisku rejestracji pojazdów realizowane będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do godz. 10.00 pod numerem telefonu 91 321 20 55.

Umówienie telefoniczne terminu planowanej wizyty na stanowiskach praw jazdy i transportu realizowane będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do godz. 14.00 pod numerem telefonu 91 327 86 88.

Wizyty umawiane będą na bieżący tydzień do wyczerpania limitu dostępnych miejsc.

Jak to zrobić przez internet?

Aby zarejestrować się do kolejki „Rejestracja pojazdów” lub „Inne” tj. wydawanie dowodu rejestracyjnego, wymiana dowodu rejestracyjnego, dopisanie/skreślenie współwłaściciela, zgłoszenie demontażu, wbicie Taxi, VAT-u, haka, dokonania zbycia, nabycia pojazdu należy wejść na podany link http://biletomat.um.swinoujscie.pl:5480/pol/login , który przekierowuje na zakładkę REZERWACJA.

Następnie należy uzupełnić formularz zgłoszenia o dane osobowe, zaakceptować regulamin i utworzyć konto. Na podany adres email zostanie wysłany link, który po otrzymaniu należy aktywować. Link aktywny będzie przez 24 godziny. Po aktywacji konta należy się zalogować wpisując adres email i hasło.

Na stronie pojawia się zakładka AKTUALNE REZERWACJE, należy wybrać USŁUGI, a następnie wybrać zakładkę „Rejestracja pojazdu” lub „Inne”. Wizyta zostanie zarezerwowana po zaznaczeniu daty i godziny. Wtedy na adres e-mail zostanie przesłane potwierdzenie rezerwacji wizyty. Jeżeli nie będzie można wybrać daty z kalendarza będzie to oznaczać, że na dany dzień nie ma już wolnych miejsc w systemie elektronicznej rejestracji.

Zasady obowiązujące przy umawianiu wizyt przez internet:

• umawianie elektroniczne pozwala na zarezerwowanie wizyty w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście na bieżący tydzień aż do wyczerpania limitu dostępnych miejsc.

• rezerwacja wizyty jest możliwa najwcześniej na najbliższy dzień roboczy, następujący po dniu, w którym dokonywana jest rezerwacja

• rezerwacja jednej wizyty upoważnia do załatwienia jednej sprawy z kolejki „Rejestracja pojazdów” oraz jednej sprawy z kolejki „Inne” (w jednym dniu maksymalnie załatwiane będą 2 sprawy)

• jeżeli działamy w czyimś imieniu należy podać imię i nazwisko osoby będącej właścicielem pojazdu zgłaszanego do rejestracji (w przypadku niezgodności nazwiska osoba nie będzie obsłużona)

Prosimy o zgłaszanie się przynajmniej 5 minut przed wybranym terminem, spóźnienie się jest równoznaczne z rezygnacją z wizyty i koniecznością ponownego umawiania się w następnym terminie.

Jednocześnie informuję, że sprawy takie jak: nabycie, zbycie pojazdów można załatwić poprzez przesłanie dokumentów za pośrednictwem platformy ePUAP lub złożenie dokumentów na Stanowisku Obsługi Interesanta mieszącego się w głównym budynku Urzędu Miasta Świnoujście (parter).

Takie rozwiązania mają na celu ograniczenie kontaktów pomiędzy interesantami i są działaniem prewencyjnym zalecanym przez GIS.

Prosimy o zachowanie wszystkich środków ostrożności tj. zasłonięcia ust i nosa maseczką, chustką lub przyłbicą, dezynfekowanie dłoni oraz zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 metra.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny

Rejestracja pojazdów: 91 321 20 55

Prawa jazdy i transport: 91 327 86 88

 

WK UM Świnoujście

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.