Strona główna / Lokalne / Miasto razem z wolontariuszami pomoże potrzebującym

Miasto razem z wolontariuszami pomoże potrzebującym

W czasie pandemii koronawirusa, miasto nie zapomina o potrzebujących. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wraz z wolontariuszami z organizacji „Pomoc sąsiedzka Świnoujście” w najbliższych tygodniach wesprą seniorów, osoby samotne i niepełnosprawne.

W czasie pandemii wsparcie osób, które nie powinny lub nie mogą wychodzić z domu, jest szczególnie ważne – mówi Zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka. – Wiemy, że w naszym mieście jest wiele takich osób, ale jest również sporo tych, którzy bezinteresownie chcą nieść pomoc. Dlatego miasto podjęło współpracę z grupą wolontariuszy z organizacji „Pomoc sąsiedzka”.

„Pomoc sąsiedzka Świnoujście” to zespół młodych ludzi, którzy pomagają w zrobieniu zakupów dla seniorów. Grupa powstała kilka tygodni temu, by wspierać osoby potrzebujące w dobie pandemii koronawirusa.

– Często zapomina się o osobach starszych lub samotnych – mówią przedstawiciele organizacji. – Takie osoby, aby pozostać w zdrowiu, powinny ograniczyć kontakt z otoczeniem. Dlatego postanowiliśmy w sposób bezpieczny, ograniczony do minimum kontaktu z takimi osobami, pomóc w zakupach, odebrać receptę z apteki, załatwić drobne sprawunki. Jest to bezinteresowna pomoc, wystarczy uśmiech w zamian.

Wolontariusze z organizacji „Pomoc sąsiedzka Świnoujście” będą współpracować z pracownikami MOPR, którzy wskażą osoby potrzebujące. Akcja zaczyna się w najbliższych dniach i potrwa kilka tygodni. Wolontariusze wesprą miasto także podczas organizacji wigilii dla osób potrzebujących.

Kontakt do organizacji „Pomoc sąsiedzka”: tel. 795 918 947, e-mail: zakupy.swinoujscie@int.pl.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.