Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu radni zgodzili się podnieść opłaty za śmieci. W Wolinie i Goleniowie – nie

W Świnoujściu radni zgodzili się podnieść opłaty za śmieci. W Wolinie i Goleniowie – nie

Część świnoujskich radnych zagłosowała za podwyżką opłat za wywóz śmieci. Mieszkańcy Świnoujścia zapłacą teraz 8,40 zł za śmieci od 1 m3 zużytej wody lub 27,7 zł od osoby zamieszkującej nieruchomość.

Podwyżki opłat za wywóz śmieci to częsty punkt obrad sesji rad miast. W tym tygodniu w Goleniowie radni nie zgodzili się na podwyżkę opłat za wywóz śmieci. Dlatego mieszkańcy tej gminy dalej będą płacić 12 zł od osoby.

Podobnie postąpili radni w Wolinie.

– Żyjemy obecnie w bardzo trudnym czasie ze względu na pandemię. Wiele osób boi się dziś o swoje życie i zdrowie oraz o pracę i bezpieczeństwo ekonomiczne swoich rodzin. Dlatego, jako samorząd robimy wszystko co możemy, aby w dobie pandemii pomagać różnym grupom społecznym, np. seniorom, przedsiębiorcom, młodzieży szkolnej i nauczycielom – napisała Ewa Grzybowska, burmistrz Wolina. – Nie wprowadzimy też dziś podwyżek z drugiego względu, a mianowicie na końcówce roku widzimy dokładnie, że obecny system rozliczania odpadów jest nieszczelny i niesprawiedliwy – podkreśliła.

Mieszkańcy Wolina dalej będą płacić za śmieci 18 zł os osoby.

Zobacz również

103 lata polskiej Marynarki Wojennej

28 listopada 1918 roku, Naczelnik Państwa Polskiego Józef Piłsudski, wydał rozkaz nakazujący utworzenie Marynarki Polskiej. …

6 komentarzy

  1. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

    Nakopać tym radnym do dupy…
    Pewnie zniemczałe peo tak zagłosowało.
    Trzeba na każdym kroku uprzykrzać im życie, żeby żałowali swoich decyzji skierowanych przeciw mieszkańcom, którzy ich wybrali.

  2. Niestety w miastach selekcja odpadów to fikcja, płacą niby za segregowane, a wrzucają wszystko jak leci, inna sprawa, że często ilość kontenerów jest śmieszna, np nowe bloki na Grunwaldzkiej, dobrze ponad 100 mieszkań a przy nich dwa kontenery na plastik/metal, dwa na niesegregowane i do tego mały kubeł na szkło i duży na papier. Niestety przy tylu mieszkańcach, to zapełnia się momentalnie. Może jak pojawi się problem ze szczurami to odpowiednie instytucje zareagują a nie tylko będą podnosić opłaty i umywać ręce.

  3. Ten to tych nierobów wybierał niech płaci .

  4. Jakie 18zl w Wolinie, ja płacę 37zl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.