Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu radni zgodzili się podnieść opłaty za śmieci. W Wolinie i Goleniowie – nie

W Świnoujściu radni zgodzili się podnieść opłaty za śmieci. W Wolinie i Goleniowie – nie

Część świnoujskich radnych zagłosowała za podwyżką opłat za wywóz śmieci. Mieszkańcy Świnoujścia zapłacą teraz 8,40 zł za śmieci od 1 m3 zużytej wody lub 27,7 zł od osoby zamieszkującej nieruchomość.

Podwyżki opłat za wywóz śmieci to częsty punkt obrad sesji rad miast. W tym tygodniu w Goleniowie radni nie zgodzili się na podwyżkę opłat za wywóz śmieci. Dlatego mieszkańcy tej gminy dalej będą płacić 12 zł od osoby.

Podobnie postąpili radni w Wolinie.

– Żyjemy obecnie w bardzo trudnym czasie ze względu na pandemię. Wiele osób boi się dziś o swoje życie i zdrowie oraz o pracę i bezpieczeństwo ekonomiczne swoich rodzin. Dlatego, jako samorząd robimy wszystko co możemy, aby w dobie pandemii pomagać różnym grupom społecznym, np. seniorom, przedsiębiorcom, młodzieży szkolnej i nauczycielom – napisała Ewa Grzybowska, burmistrz Wolina. – Nie wprowadzimy też dziś podwyżek z drugiego względu, a mianowicie na końcówce roku widzimy dokładnie, że obecny system rozliczania odpadów jest nieszczelny i niesprawiedliwy – podkreśliła.

Mieszkańcy Wolina dalej będą płacić za śmieci 18 zł os osoby.

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

6 komentarzy

  1. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

    Nakopać tym radnym do dupy…
    Pewnie zniemczałe peo tak zagłosowało.
    Trzeba na każdym kroku uprzykrzać im życie, żeby żałowali swoich decyzji skierowanych przeciw mieszkańcom, którzy ich wybrali.

  2. Niestety w miastach selekcja odpadów to fikcja, płacą niby za segregowane, a wrzucają wszystko jak leci, inna sprawa, że często ilość kontenerów jest śmieszna, np nowe bloki na Grunwaldzkiej, dobrze ponad 100 mieszkań a przy nich dwa kontenery na plastik/metal, dwa na niesegregowane i do tego mały kubeł na szkło i duży na papier. Niestety przy tylu mieszkańcach, to zapełnia się momentalnie. Może jak pojawi się problem ze szczurami to odpowiednie instytucje zareagują a nie tylko będą podnosić opłaty i umywać ręce.

  3. Ten to tych nierobów wybierał niech płaci .

  4. Jakie 18zl w Wolinie, ja płacę 37zl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.