poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Kolejni seniorzy zostaną zaszczepieni. Szpital czeka na resztę szczepionek

Kolejni seniorzy zostaną zaszczepieni. Szpital czeka na resztę szczepionek

Szpital Miejski im. Jana Garduły zakończył rejestrację ogłoszonych przed południem 100 szczepień przeciw grypie dla seniorów. – Mamy już komplet zarejestrowanych na tę pulę szczepionek pacjentów. Nasza placówka czeka na kolejne. Niestety, nie od nas zależy, kiedy reszta szczepionek do nas trafi. Przypominamy, że zamówionych zostało 2200 sztuk – tłumaczą w placówce.

Przypomnijmy, że w ramach realizacji programu polityki zdrowotnej Gminy Miasto Świnoujście pn: ”Program szczepień ochronnych przeciw grypie dla mieszkańców miasta Świnoujście w wieku od 60 roku życia” zostało zamówionych 2200 szczepionek.

– Problem braku szczepionek dotyczy placówek medycznych w całym kraju. Regularnie dzwonimy do hurtowni. Do tej pory otrzymaliśmy 200 szczepionek. Pierwsze przeznaczyliśmy dla najstarszych mieszkańców naszego miasta. Zostało jeszcze 100 szczepionek. W poniedziałek rano podaliśmy informację o możliwości rejestracji na szczepienia i w przeciągu kilku godzin zarejestrowało się 100 pacjentów. Wiemy, że chętnych jest znacznie więcej. Czekamy na pozostałe szczepionki. Gdy tylko do nas trafią będziemy informować o tym naszych seniorów – tłumaczą w szpitalu.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.