Strona główna / Lokalne / Zmiana przepisów rejestracyjnych. Będą bezpłatne naklejki na prom dla zmotoryzowanych mieszkańców Świnoujścia?

Zmiana przepisów rejestracyjnych. Będą bezpłatne naklejki na prom dla zmotoryzowanych mieszkańców Świnoujścia?

Od piątku 4 grudnia zmienia się prawo ułatwiające zarejestrowanie pojazdu. Do dziś przepisy traktowały różnie osoby, które przyjechały do Świnoujścia, ale nie zameldowały się tu na stałe. Często spotykały się z niechętną rejestracją samochodu w mieście, do którego się przeprowadziły. Po zmianach będzie można zarejestrować pojazd w starostwie właściwym dla miejsca stałego lub czasowego zamieszkania. To może spowodować konieczność zmian w ułatwieniach dostępu do promów.

Grupa radych widzi konieczność w prowadzenia nowych regulacji. Radni z Grupy Morskiej Cała Naprzód proponuje przeprawę promami typu Bielik bez konieczności posiadania tablic rejestracyjnych zaczynających się od liter ZSW.

– W związku ze zmianą ustawy o możliwości przerejestrowania auta bez konieczności zmiany numerów tablic rejestracyjnych, zwracamy się z interpelacją o wprowadzenie nowego regulaminu dla przeprawy Warszów – czytamy w informacji opublikowanej na Facebooku. -Mieszkańcy chętnie będą korzystać z możliwości pozostawienia starych tablic, a jednocześnie należy im zagwarantować bezpłatną przeprawę np. Bielikiem – podkreślają.

Rozwiązaniem sytuacji po wprowadzeniu przepisów będzie konieczność zmiany regulaminu, a także wprowadzenie oznaczeń w postaci BEZPŁATNYCH naklejek, które będą gwarantowały mieszkańcom Świnoujścia dalszą możliwość korzystania z bezpłatnych przepraw, niezależnie od posiadanych oznaczeń na tablicach rejestracyjnych.

Zobacz również

Wystartowała kolejna edycja projektu „SYSTEM ŻYCIA”

Kolejna edycja projektu edukacyjnego System Życia wystartowała w naszym mieście. Jak co roku organizatorzy, czyli …

5 komentarzy

 1. Kładka? Jaka kładka! Po co wam stocznia morska, macie przecież GrYpę Morską.

 2. Kris lepiej nie zabieraj głosu, jak nie znasz problemu. Zajmij się oglądaniem kamerki na latarni morskiej.

 3. Kamera na latarni morskiej to ich najlepszy pomysł i trzymajmy się tego.

  • Mam nadzieję ,że PM i rada odwalą ten glupi i kosztowny pomysł.. zapewniam ,ze gdyby jednak to przeszlo .. a to cwany ze strony GM temat .. to miasto zaleją pozwy.. o zwrot pobranej opłaty za naklejke.
   Panie Nowicki .. prosze nie produkować glupot..
   Do słabej jakościowo kamery na latarni… (poprosimy o skan fv za najem miejsca czytaj reklame GM )
   Oraz lansowanego grzebowiska ( dobrze ze miasto wybralo podmiot zewnetrzny ) oraz podebranej koncepcji karty mieszkanca i hit – koncepcji wiezowca dla jezykow gdzie jezyki… nie bytuja razem na tzw kupie – dołaczy kolejny bubel , ktory ma skłócić mieszkancow.

  • A 6ta kamera tam na Latarni w ogóle jeszcze działa, czy tylko u mnie nie działa?
   „Nagranie tej transmisji jest niedostępne.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.